Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İşte Ayrılık İsteyen Oran!..

İşte Ayrılık İsteyen Oran!..

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2010 Cuma 11:19
İşte Ayrılık İsteyen Oran!..

ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey BDP'li Sırrı Sakık'a "Ayrılırsanız üçüncü sınıf bir Ortadoğu ülkesi olursunuz" dedi. BDP'li Sırrı Sakık'ın da büyükelçiye böyle bir niyetlerinin olmadığını, ayrılmak isteyenlerin oranının belki yüzde 3'ü bulacağını söyledi.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey'in bir grup milletvekiline verdiği davette ilginç diyaloglar yaşandı. 13 Temmuz ABD Büyükelçilik rezidansındaki yemekte konuşulanları Hürriyet'ten Bülent Sarıoğlu yazdı.

TÜRKİYE BATILI YOLUNA DEVAM EDER

Yemekte sohbet, "Türkiye'deki Türkler ve Kürtler ayrılmak mı istiyor?" konusuna gelince milletvekilleri de görüşlerini dile getirdiler.  BDP'li Sakık'ın, Kürtlerin talepleriyle ilgili sözleri üzerine Jeffrey, "Ayrılırsanız üçüncü sınıf bir Ortadoğu ülkesi olursunuz. Türkiye de batılı bir ülke olarak yoluna devam eder" dedi.

AYRILIKÇILAR YÜZDE 3'Ü BULMAZ

Sakık ise "Biz Ortadoğu bataklığında bir ülke olmak istemiyoruz. Biz Türkiye'nin batıyla entegre, Avrupa değerlerini gerçekten özümsemiş, demokratik özgürlükleri kurmuş, halklarının demokratik haklarını tanımış ileri bir ülke olmasını istiyoruz. Bugün Kürtler arasında bir oylama yapılsa ayrılmak isteyenler çok cüzi bir oran çıkar, belki yüzde 3'ü bulur" dedi. Sakık'ın, "Türkiye'de yıllardır özellikle yargı, Kürtler üzerinde çok baskıcı olarak kullanılıyor" sözleri üzerine AK Partili Erdem, "Hangi ülke terör ve şiddet karşısında tedbir almaz? 11 Eylül oldu, ABD'nin kimyası değişti. Hürriyetler toplumu olan ülke, güvenlikler toplumu haline dönüştü. Bizde yaşanan terörün onda biri yaşansaydı herhalde kıyamet kopardı" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ÖZAL DÖRTTE BİR KÜRTTÜ

Sakık, "Amerika bugün bütün halkların Amerikası olmayı başardı. Bugün bir siyah ABD'nin başkanı oldu" deyince Büyükelçi, "Bugünlere gelmemiz kolay olmadı. Çok büyük bedeller, 600 bin insanımızı kaybettik" dedi. Sakık da "Biz de çok bedeller ödedik, ödemeye de devam ediyoruz" karşılığını verdi. Erdem ise "ABD'de yeni oldu ama bizde zaten vardı. Cemal Gürsel, dörtte bir Kürt olan Turgut Özal Cumhurbaşkanlığı yaptı. Bu ülkede Kürtler her şey olabilirler" dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com