Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İşte anne sevgisinin en güzel örneği

İşte anne sevgisinin en güzel örneği

Dünya Anneler Günü'nün kutlandığı bugünlerde Şanlıurfa'da tatlıcılık yaparak çocuklarını geçindirmeye çalışan Mehmet Bilen, doğduğu günden bu yana annesinden hiç ayrılmadı ve ölünceye kadar da, annesini terk etmeyeceğini dile getirerek, anne sevgisinin nasıl olması gerektiğini gösterdi.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2014 Pazar 08:24
İşte anne sevgisinin en güzel örneği

Birçok annenin sokağa ya da huzurevlerine terk edildiği bu zamanda, doğduğu günden beri annesinden ayrılmayan adamın durumu, anne sevgisinin nasıl olması gerektiğini gösterdi.

Dünya Anneler Günü'nün kutlanacağı bu  bugünlerde Şanlıurfa'da tatlıcılık yaparak çocuklarını geçindirmeye çalışan Mehmet Bilen, doğduğu günden bu yana annesinden hiç ayrılmadığını söyledi. Hayatının sonuna kadar annesini terk etmeyeceğini dile getiren Bilen'in durumu  anne sevgisinin nasıl olması gerektiğini gösterdi.
Evlendiği günden beri annesinin kendisinin yanında kaldığını ifade eden Bilen, ömrünün sonuna kadar da annesini  yanından ayırmayacağını söyledi.

Bilen örf ve adetlere göre genellikle annenin evin en küçüğünün yanında kaldığını belirterek şöyle konuştu:                                                                                                                                                                                                                  " Abilerim ve ablalarım evlenip kendi evlerinde kalıyorlar. Annem ara sıra onların yanına kısa süreli gidip geliyor. Şimdi bizim adetlerimize göre anne genellikle evin en küçüğünün yanında kalır. Büyükleri evlendikten sonra birkaç yıl evde beraber kalır, sonra da ayrılırlar. Ben de evin küçüğü olduğum için annemden hiç ayrılmadım. İnşallah ölene kadar da beraber olacağız " diye konuştu.

Annesinin yanında kalmasının kesinlikle kendileri için bir sıkıntı oluşturmadığını ifade eden Bilen, 'Cennet annelerin ayağı altındadır' hadisini hatırlatarak günümüzde annelerini sokaklara, ya da huzur evlerine atan kişilerin kalplerinde Allah korkusu olmadığını söyledi.

Annenin evin bereketi olduğunu dile getiren Bilen, İslam inancına göre yaşlılara öf demenin bile yasaklandığına dikkat çekerek, herkesin annesine saygı duyması gerektiğini söyledi.

 Bilen'in annesi  Hedi, çocuklarını çok zor şartlar altında büyüttüğünü belirterek, "Çok zor şartlar altında çocuklarımı büyüttüm. Adana'ya pamuk toplamaya gidiyorduk. Bazen çapa bazen pamuk toplama. Bir taraftan küçük çocuklar, bir taraftan ise tarlada çalışıyordum. İşte onları  bu şekilde fakirlikle, zorlukla büyüttüm. Şimdi yaşım 75 olmuş. Artık zikir ve ibadetlerimi yapıyorum. "diye konuştu.

 Yanında kaldığı çocuğunun kendisine çok iyi davrandığını söyleyen anne Hedi, tek isteğinin, hatıralarıyla dolu olan şu anda yaşadığı evde, son nefesini vermek olduğunu ifade etti.

  Mayıs ayının ikinci Pazar günü (yarın) kutlanacak olan Anneler Gününde, birçok anne evlatları tarafından terk edilişini hatırlayarak hüzünlenecek iken,Mehmet Bilen'in anne sevgisi, güzel bir örnek teşkil ediyor.  (Osman Gülebak/A.Hakim Bulut-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com