Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İstanbul'dan Urfa'ya gönül köprüsü

İstanbul'dan Urfa'ya gönül köprüsü

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2011 Cuma 16:36
İstanbul'dan Urfa'ya gönül köprüsü

İstanbul/Maltepe AK Parti Gençlik Kolları tarafından “kardeş okul” olarak belirlenen Şanlıurfa Merkeze bağlı “Büyükdağyanı ilköğretim okulu”nu ziyaret ettiler.

Ziyarette İstanbul AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Edibe Sözen de eşlik etti.

Öğle saatlerinde İstanbul Maltepe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Bahadır ve Yönetim Kurulundan Ferdi Fuat Köprücü, Türker Sarıkaya, Emre Bezgin, Ümit Muratoğlu, Ahmet Otlak, Sinan Köprülü, Murat Köse, Özgür Akgün ve Kazım Akgün’den oluşan ekip Şanlıurfa AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Osman Uludağ ve Yusuf Çadırcı ev sahipliğinde Büyükdağyanı köyüne gittiler.

Şanlıurfa’dan ise Milli Eğitim Müdürü Hanefi Şahin, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Yavuz, AK Parti İl Yönetiminden Yeter Tuncay, M. Talat Akay, Mehmet Ayneli, Abdulkadir Karacabey, Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Karaköprü AK Parti Belediye Meclis üyesi Nazan Yücetepe, TÜMSİAD Başkanı M. Sadık Sade ve yardımcısı Emin Coşkun Şanlıurfa’dan İstanbul ekibine eşlik ettiler.

 

İstanbul Maltepe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Bahadır; “Bu programla Şanlıurfa’dan İstanbul’a dev bir gönül köprüsü kurmak istedik. Buraya yönetim kurulu arkadaşlarımla geldik.

Milletvekilimiz Edibe Sözen hanımefendi de bizimle geldi. İki gün Büyükdağyanı köyünde kalacağız. Büyükdağyanı ilköğretim okulunu “kardeş okul” olarak seçtik. Kardeş okulumuzu ziyaret ederken kendilerine giyim ve ayakkabıdan oluşan birer paket hediye takdim ettik. Projemiz burada bitmiyor. İstanbul’da buradaki çocuklarımıza mektup arkadaşlıkları kurduk. Yaz tatilinde buradaki öğrencileri İstanbul’a davet edeceğiz ve mektup arkadaşlarıyla tanışacaklar. Kardeşlik böylece pekişecek” dedi.

Şanlıurfa AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Osman Uludağ ise; “İstanbul/Maltepe AK Parti Gençlik Kolları tarafından kardeş okul olarak Şanlıurfa’dan bir köy okulunu seçtikleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Gelirken buradaki öğrencilere hediye de getirmişler. Gönül köprüsünü Urfa’ya kurdukları için teşekkür ediyoruz. Bu köprüden “kardeşlik”leri devam ettireceğiz. Bu tür sosyal faaliyetler partimizin “sosyal devlet” misyonuna uygun bir projedir. Bu tür sosyal faaliyetlerimiz devam edecek” dedi.

Ekip daha sonra Şanlıurfa’ya geçti. Tarihi hanlar bölgesini gezen İstanbul AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Edibe Sözen, AK Parti il başkanlığına geçerek İl Başkan Vekili Av. Yusuf Eğilmez ve Yönetim kurulu ile görüştü.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ!...

 

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com