Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat İstanbul’daki Şanlıurfalılar buluştu

İstanbul’daki Şanlıurfalılar buluştu

İstanbul’da yaşayan bazı Şanlıurfalılar, memleket hasretini sıra geceleriyle gideriyor.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2012 Perşembe 17:46
İstanbul’daki Şanlıurfalılar buluştu
İşadamı Azmi Akbıyık’ın öncülük ettiği 15 kişilik Şanlıurfalı grup, Florya’da iki haftada bir toplanmak üzere bir sıra gecesi geleneği oluşturdu. 15 kişilik çekirdek kadronun yanı sıra, her toplantıya farklı kişiler davet ediliyor. 

Grubun oluşmasına sağlayan Azmi Akbıyık, iki haftada bir de olsa biraraya gelip sohbet etme imkanını bulduklarını söyledi. İstanbul’da sık sık biraraya gelmenin çok zor olduğunu belirten Akbıyık, “İş yoğunluğu dolayısıyla aramızda Şanlıurfa’ya sık sık gidip gelemeyen hemşehrilerimiz var. Biz de Şanlıurfa hasretini bir nebze de olsa giderebilmek amacıyla bu toplantıyı organize ettik. Birlikte olduğumuz dakikalarda sanki Şanlıurfa’daymışız gibi hissediyoruz kendimizi” dedi. Sıra gecesine sadece Şanlıurfalıların katılmadığını vurgulayan Azmi Akbıyık, şöyle devam etti: “Her toplantımızda farklı misafirlerimiz oluyor. Dolayısıyla bu vesile ile memleketimizi, gelenek göreneklerimizi de bir yerde farklı insanlara anlatmış oluyoruz. Her sıra gecesini bir arkadaşımız karşılıyor. Bu akşamın ev sahibi Ziya Şark Sofrası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Bingöl kardeşimiz.”Bu arada, son sıra gecesine katılan Arnavutköy Kaymakamı ve Şanlıurfa eski vali yardımcılarından Hürrem Aksoy, Şanlıurfa’da görev yaptığı yılları unutamadığını belirterek, “Şanlıurfalıları çok sevdim. Sevdiğim için de hizmet sırasında daha yüksek  performans sergiledim. Öyle zamanlar vardı ki bir ay boyunca eve gitmediğimiz oldu” diye konuştu. Hürrem Aksoy, yazarımız Müslüm Aktürk aracılığıyla Şanlıurfalılara selamlarını, sevgilerini iletti. Sıra gecesi çiğköfte, ayran, meyve ve tatlı ikramından sonra birlikte şarkı ve türkülerin söylenmesiyle sona erdi.
Müslüm Aktürk / İstanbul
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com