Advert
Advert
Advert

İstanbul'da Urfalı Serpil Yıldız Siyasete iddiali girdi

Yeni kurulan Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ‘TURK PARTİ’ İstanbul’un en kritik noktalarından birinde bayrağı bir Anadolu Kadını’na verdi, Bu yarışta ben de varım diyen Şanlıurfalı Serpil Yıldız TURK Partiyi ve icraatlerini anlattı

İstanbul'da Urfalı Serpil Yıldız Siyasete iddiali girdi
İstanbul'da Urfalı Serpil Yıldız Siyasete iddiali girdi

Yeni kurulan Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ‘TURK PARTİ’ İstanbul’un en kritik noktalarından birinde bayrağı bir Anadolu Kadını’na verdi, Bu yarışta ben de varım diyen Serpil Yıldız kimdir, Serpil Yıldız TURK Partiyi ve icraatlerini kadınhaberleri için anlattı

Serpil Yıldız, Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi (TURK Parti) KartalBelediye Başkan Adayı oldu, Serpil Yıldız Kimdir, Siyasi geçmişi ve parti stratejilerini Urfa’lı belediye başkan adayıkadınhaberleriyle paylaştı.

Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi (TURK Parti) siyaset arenasına hızlı bir girişyapmaya hazırlanıyor. Faaliyetlerini Kartal’da da arttıran TURK Parti seçim çalışmalarını da yoğunlaştırmış durumda. Kartal’da Serpil Yıldız‘ı aday gösteren TURK Parti bu seçimiyle de dikkat odağı olmayı başardı. Genç veya kadın adaylara yeterince yer vermeyen diğer partilere göre dikkat çekici bir seçim yapan TURK Parti eğitimci kimliği ile de dikkat çeken Serpil Yıldız‘ı aday gösterdi.

Serpil Yıldız’ın TURK Parti’sini Seçme Sebebi

TURK Parti amblemindeki güneş ve güneşin yaydığı sekiz ışık; toplumsal, uzlaşma, özgürlük, eşitilik, adalet, kalkınma, reform, milliyetçilik ve dayanışma ilkelerinin sembolüdür. Bu anlamda TURK Parti’nin ülkemizi hedeflerine ulaştırabilecek, milletin ortak değerlerini temsil eden bir bütünleşme içinde olduğuna inandığım için bu harekete katılmış bulunuyorum.

Serpil Yıldız’ın Kartal Belediyesi İcraat Planları

Kartal ilçesi İstanbul’un en güzel lokasyonu ve sahil şeridine sahip ilçelerden biridir. Öncelikle Kartal’daki bu muazzam sahile bir marina yapılması için girişimlerde bulunacağım, daha sonra gençlerin suç oranını en aza indirecek, onları meslek edindirecek sosyal ortamları belediyecilik bünyesinde istihdam edecek koşulları oluşturacağım. Kartal ilçesinin layıkıyla gelişmesi için çarpık kentleşmeden başlayarak kadınların toplumda söz sahibi olabilmesine kadar her alanda gerekli çalışmaları itinayla yapacağım. Öncelikle Kartal’ın Kartallılar’a yakışır bir meydana sahip olabilmesi için doğru yatırımlar, bölgedeki halka eşit hizmet sunabilmesi için doğru teşkilatlanmalar, Kartallı ailelerin güvenlikle yaşayabileceği tesisler ve projeler, yeşil alanlar oluşturmak, her sokağa yerin altından geçecek çöp dönüşüm sistemi kurmak, Kartal’ın trafik sorununu çözmek için çalışmalara başlayıp, Kartal’a göçü durdurup, mevcut nüfusun insanca yaşamasını sağlayacağım. Kartal halkının kozmopolit yapısı kentsel dönüşüm projeleriyle desteklenmesini, halk ötekileştirilmeden bir bütünleşmeyi sağlayacağım. Kartal’ı, her sokağını ve mahallesini modern çizgilere kavuşturup İstanbul’un parlayan bir yıldızı haline getirmek en büyük hedefimdir.

 

Serpil Yıldız Kimdir?

Şanlıurfalı sanatçı Dündar Yıldızın kızı Serpil Yıldız 1974 yılında İstabul’da doğdu ve eğitim hayatını da İstanbul’da tamamlamıştır. Fatih Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi  Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Serpil Yıldız, eğitim kurumları, kolej ve dershanelerde yöneticilik, eğitmenlik ve basın danışmanlığı yapmıştır. OÇEM (Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi) Vakfı‘nda 2010-2011 yıllarında gönüllü konuşma becerisi dersleri de veren Yıldız buna benzer çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer almıştır. Çeşitli dillere de ilgisi olan Yıldız, Eski Anadolu Türkçesi, Osmanlı Türkçesi, Türkiye Türkçesi ve lehçeleri konusunda araştırmaları, Türk halk edebiyatı ve folklor alanında da çalışmalar yapmıştır. Arapça, İngilizce ve Osmanlıca gramer bilgisine sahiptir. İyi derecede Arapça ve Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir. Şimdiye kadar, toplumun yaşadığı sıkıntıları eğitimci gözüyle tahlil ederek gençlerin milli kültür ve değerlerimize sahip, aydın ve çağdaş bir nesil olması için çeşitli dergi ve gazetelerde yazılar yayınlayan Yıldız, TURK Parti ile siyasete adımlarını attı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HATMI SERIF KURAN I KERIM 29 CÜZ
HATMI SERIF KURAN I KERIM 29 CÜZ
Ramazan Bayramı namazı Urfa'da kaçta? İl İl Bayram namazı vakitleri
Ramazan Bayramı namazı Urfa'da kaçta? İl İl Bayram namazı vakitleri