Advert
Advert
Advert

İstanbul'da Siyer Sınavı heyecanı yaşanıyor

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl 5'incisi yapılacak olan 2016 Kutlu Doğum Siyer Sınavı başvuruları tüm Türkiye'de büyük bir heyecanla devam ediyor.

İstanbul'da Siyer Sınavı heyecanı yaşanıyor
İstanbul'da Siyer Sınavı heyecanı yaşanıyor

2016 Kutlu Doğum Siyer Sınavı için Türkiye’nin birçok ilinde başvurular devam ederken İstanbul’un farklı noktalarında da başvuru stantları kuruldu. Özellikle gençlerin ve minik öğrenciler sınav başvurusu için stantlarda kuyruklar oluşturduğu görüldü.

Peygamber Sevdalıları Platformu Marmara Koordinatörü Cengiz Kurtaran konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Toplumda Resulullah’ın (sav) hayatının öğrenilmesi, anlaşılması ve örnek hayatının yaşanması için yapılacak Siyer Sınavı’na, tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da büyük bir rağbet var. 1 Aralık itibari ile başlayan Siyer Sınavı başvuruları üye derneklerimizin temsilcilerinin büyük gayretleri ile heyecanla devam ediyor.” dedi.

İstanbul’un her tarafına asılan branda ve afişler ile sınavın duyurusunun yapıldığını belirten Kurtaran, sözlerine şöyle devam etti: “Siyer Sınavı kayıtları için ayrıca kentlerin merkezi yerlerinde ve okullarda açılan stantlarda katılımcılar için kolaylıklar sağlanmaktadır. 22 Ocak 2016 tarihinde sona erecek başvuru için peygamber aşıklarını Siyer Sınavına katılmaya davet ediyoruz. Siyer Sınavı’nın Hz. Muhammed’in hayatının öğrenilmesi için önemli bir basamaktır. Düzenlenecek bu sınavdan sonra en büyük kazancımız Peygamberimizin hayatını öğrenmek olacaktır. Ayrıca bununla beraber dereceye girecek 1001 kişiye de Umre ve çeşitli ödüller verilecektir.”

Sınav başvurusu için iletişim adreslerini de veren Kurtaran, son olarak şunları söyledi: “Bizler tüm halkımızın Siyer Sınavı’na katılımını bekliyoruz. Sınava başvuru ve iletişim için www.siyersinavi.com ve www.peygambersevdalilari.com adreslerine ulaşabilir veya 0531 738 96 97 numaralı telefondan gerekli bilgiler alınabilir.”

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!