Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İstanbul'da Kurban Bayramında ulaşım yüzde 50 indirim

İstanbul'da Kurban Bayramında ulaşım yüzde 50 indirim

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Kurban Bayramı boyunca toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli, okulların açılacağı 28 Eylül Pazartesi gününde ise, 06.00-14.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet vermesini kararlaştırdı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 02:33
İstanbul'da Kurban Bayramında ulaşım yüzde 50 indirim

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Kurban Bayramında ulaşım yüzde 50 indirimli olacağı belirtildi.  

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından  yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantılarının ilk birleşimini Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediye binasında gerçekleştirdi. Meclis 1. Başkanı Vekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda, iki ayrı yazılı önerge görüşülerek “Teklif Karar” alındı. Buna göre; 24-27 Eylül tarihleri arasındaki Kurban Bayramı boyunca İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Füniküler, yüzde 50 indirimli hizmet verecek. Önergede, özel araç kullanımını azaltarak şehrin trafik yükünü hafifletmek ve bayram günlerinde birlik beraberlik duygularını pekiştirmek amacıyla bu kararın alındığı belirtildi.“ denildi.

Açıklamada, okulların açılacağı 28 Eylül Pazartesi günü ise ücretsiz ulaşım  hizmeti verileceği belirtilerek, “Belediye Meclisi, ilk, orta ve liselerin açılacağı 28 Eylül Pazartesi günü de, 06.00-14.00 saatleri arasında İstanbul’daki toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vermesini kararlaştırdı. İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Füniküler, okulun ilk günü yukarıdaki saatler arasında ücretsiz hizmet verecek.“ ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin açıklamanın sonunda, alınan bu karalar ile amacın, İstanbul trafiğinin yükünü rahatlatmak olduğu belirtilerek, İstanbul’da 4 bin 201 okulda 2 milyon 510 bin 917 öğrencinin ders başı yapacağı ve 16 bin servis aracının trafiğe çıkacağına dikkat çekilerek, okulun ilk günü vatandaşların özel araçlarıyla trafiğe ek yük getirmemesi için bu uygulamanın önemli olduğu vurgulandı.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com