Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat İstanbul'da 'Davet Öğretmeni Hz. Mus'ab Bin Umeyr' anıldı

İstanbul'da 'Davet Öğretmeni Hz. Mus'ab Bin Umeyr' anıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu Marmara Koordinatörlüğü, Kasım ayı Sahabe Ayı münasebetiyle "Davet Öğretmeni Hz. Mus'ab Bin Umeyr'i (r.a) andı.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2015 Pazartesi 12:36
İstanbul'da 'Davet Öğretmeni Hz. Mus'ab Bin Umeyr' anıldı

Yaptığı kitlesel etkinliklerle yüz binleri bir araya getiren Peygamber Sevdalıları Platformu etkinlik zincirine yeni bir halka katarak Kasım ayını Sahabe ayı ilan etti. Bu çerçevede platform tarafından İstanbul Sancaktepe’de ‘Davet Öğretmeni Mus'ab Bin Umeyr' temalı program düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda selamlama konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformunun Marmara Koordinatörü Cengiz Kurtaran yaptı. Kurtaran, Platform olarak yıl içinde çeşitli etkinliklere imza attıklarını ifade ederek Kasım ayında da yeryüzünün yıldızları olan sahabeleri işlemeyi uygun gördüklerini belirtti.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan İsa Güvendik ise Mus’ab Bin Umeyr’in hayatından kesitler anlattı.

“Mus’ab Bin Umeyr’in davasıyla hayatı bütünleşmiştir”

Mus’ab Bin Umeyr’in hayatının kısa bir anlatımla anlatmanın çok zor olduğunu belirten Güvendik, “Peygamberlerin hayatlarını anlatırken davalarını da anlatmış olursunuz. Peygamberleri ve davalarını birbirinden ayıramazsınız. Sahabenin birçoğu da böyledir. Eğer siz Hz. Mus’ab Bin Umeyr’den bahsediyorsanız, daveti de işlemişsinizdir. Daveti anlatıyorsanız siz Hz. Mus’ab Bin Umeyr’den bahsetmişsinizdir. İşte bazı Mü’minler vardır ki, onların hayatlarıyla davaları bütünleşmiştir” dedi.

“Hz. Mus’ap bilinmesi öğrenilmesi ve hayatı örnek alınması gereken bir sahabedir”

Hz. Mus’ab Bin Umeyr’den (r.a) çok şey öğrenildiğini ifade eden Güvendik, “Öğrendiğimiz şeylerin başında eğer ki İslam davası içine girmişsek bilelim ki bu işin içinde çile de vardır. Ne iş vermişlerse ne söylenmişse her işi yapacak davetçiler, İslam’a teslim olmuş davetçiler, başka bir şeyi gözü görmeyen davetçiler, yani paranın malın mülkün hesabını yapmayan davetçiler. Sağın solun çoluk çocuğun hesabını yapmayan davetçiler, yorulmayan davetçiler… yorulandan davetçi olunamaz zaten. İşte Hz. Mus’ab’tan örnek alacağımız yönler. Tavsiye ederim ki Hz. Mus’ab’ı okuyun, gerçekten ders alınacak birisidir. Örnek alınacak birisidir. Eğer Hz. Mus’ab’ı anlarsak, gündem bizi yormaz. Hz. Mus’ab bilinmesi, öğrenilmesi ve hayatı örnek alınması gereken bir sahabedir.” şeklinde konuştu.

Küçük kızların şiir okuduğu program yapılan duanın ardından sona erdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com