Advert
Advert
Advert

İstanbul'da bayram tatili yoğunluğu başladı

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla beraber otogar ve yollardaki yoğunluk artarken kimi İstanbullular özel araçlarıyla kimisi de otobüsleri tercih ederek bayram tatili için şehir dışına çıkıyor.

İstanbul'da bayram tatili yoğunluğu başladı
İstanbul'da bayram tatili yoğunluğu başladı

İstanbul Bayrampaşa Otogarında bayram tatili yoğunluğu yaşanıyor. Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler yola çıkmaya başladı.

Bayrampaşa otogarına akın eden insanlar yoğunluğa neden olurken otobüs firmaları da ek seferler ile yoğunluğu azaltmaya çalışıyor. Otogarda yaşan yoğunluk nedeniyle otobüslerin peronlara girmekte zorluk yaşadığı görüldü.

9 günlük bayram tatili İstanbul trafiğini kilitledi. Cuma mesai bitimi ile birlikte uzun tatili değerlendirmek isteyenler köprülere akın etti. 24 Eylül Perşembe günü başlayacak olan Kurban Bayramı'nda kamu çalışanları için tatilin 9 güne çıkarılmasının ardından vatandaşlar dünden itibaren yollara çıkmaya başladı.

Uzun bayram tatili nedeniyle İstanbul’daki şehirlerarası yollarda yer yer trafik yoğunluğu oluşuyor. TEM Otoyolu ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişinde araç trafiğindeki yoğunluğun devam ettiği gözlendi.

Mültecilerin otogardaki bekleyişi sürüyor

Öte yandan Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışan Suriyeli mültecilerin İstanbul Otobüs Terminali’ndeki bekleyişleri ise sürüyor. Mülteciler, otogardan Edirne'ye gitmeye, Edirne'den de herhangi bir yolla AB sınırlarına ulaşmaya çalışıyor. Günlerdir otogarda bekleyen mülteciler, Edirne’ye gitmekten geri adım atmazken, otobüs firmalarının mültecilere bilet satması da yetkililer tarafından yasaklanmış durumda.

Avrupa’dan mültecilere yönelik yapılan açıklamalardan umutlanan çoğunluğu Suriyeli mülteciler, önce Edirne’ye oradan da Avrupa ülkelerine geçebilmek umuduyla İstanbul Esenler Otogarı’na akın etmeye devam ediyor. Otobüs firmalarının ise kendilerine bilet satmamasına tepki gösteren mülteciler durumu protesto ediyor. Yanlarına aldıkları eşyaları ile otobüs firmalarının önünde, duvar diplerinde sabahlayan mülteciler, tek isteklerinin Avrupa’ya gitmek olduğunu söylüyorlar. (M. Erkan Yavuz – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle