Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa İstanbul ENKA Lisesi Öğrencileri Urfa'da

İstanbul ENKA Lisesi Öğrencileri Urfa'da

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2011 Perşembe 17:49
İstanbul ENKA Lisesi Öğrencileri Urfa'da

İstanbul Özel ENKA Lisesi Sosyal Bilimler Bölümünde eğitim gören 16 kişilik öğrenci grubu, “Topluma Hizmet Projesi” kapsamında Şanlıurfa’ya geldi.
     Şanlıurfa Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen ve bir hafta boyunca Hayati Harrani Gençlik Merkezi’nde Urfalı çocuklarla bir araya gelen İstanbullu öğrenciler, deneyimlerini Urfalı gençlerle paylaşmaya başladılar.
      Şanlıurfa’da yaşamını sürdüren 6-15 yaş arası imkânı kısıtlı gençlerin sosyal ve sanatsal faaliyetlere katılımlarını teşvik etmek amacıyla bir dizi eğitimin yer aldığı projede, İstanbullu gençler, Urfalı çocuklara öğrenme, problemleri çözme, katılım mekanizmalarını geliştirme v.b birçok konuda ön ayak oluyor.
      Şanlıurfa’nın tarihi dokuları ve kültürel değerlerini de görme ve tanıma imkânı bulan İstanbullu gençler, proje kapsamında Urfalı gençlerle tiyatro, müzik, takı, tasarım vb. alanlarda deneyimlerini paylaşıyor. Kukla ve dans gösterilerinin de yer aldığı eğitimler sırasında oldukça ilginç görüntüler oluşuyor.   
İSTANBUL’DAN URFA’YA UZANAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ
      Şanlıurfa Belediyesi’nin ev sahipliğinde Mutlu Akü’nün ana sponsorluğunda Ülker ve Finansbank’ın katkılarıyla Şanlıurfa’ya gelen Topluma Hizmet Projesi Gönülleri Urfa’yı oldukça beğendiklerini ifade ettiler.
      1 hafta süreyle Hayati Harrani Gençlik Merkezi’nde 12 ila 17 saatleri arasında çeşitli dallarda atölye çalışması yapacak olan gençler tatil dönemini Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da geçirmekten mutlu olduklarını söylediler.
     16 öğrenci, 4 öğretmen ile birlikte İstanbul’dan Şanlıurfa’ya geldiklerini belirten, İstanbul Enka Lisesi Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Mesut Süzer, yaklaşık 85 Urfalı çocuğa sanatsal ve sportif amaçlı eğitimler vereceklerini söyledi.
     Proje hakkında bilgi veren Süzer, “İstanbul Enka Lisesi öğrencileri İstanbul’da oldukça iyi imkanlarda yetişen ve okuma şansı bulan öğrenciler. Ancak onların doğu illerine gelerek kendileri gibi bu imkanı bulamayan öğrencilerle bir araya gelmeleri ve onlarla bir şeyleri paylaşmaları bizler için büyük önem taşıyor.  Böylelikle Türkiye’nin her yerini bu proje sayesinde tanımış oluyorlar. Şanlıurfa çocukların projeye uyumları inanılmaz ölçüde. Onlara bir veriyorsunuz adeta 10 alıyorsunuz” dedi.
    Şanlıurfa’ya ilk kez geldiğini ifade eden Mesut Süzer, hayalindeki urfa’yı bu kadar modern bir kent olarak tasarlamadığını ancak karşılaştığı manzara karşısında hayretler içersinde olduğu söyledi. 
    Projede yer alan öğrenciler ise tatil dönemini Şanlıurfa’da en iyi şekilde değerlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com