Advert
Advert
Advert

İşsizlere Müjde! 21 bin 497 kişi iş sahibi olacak

Nisan’da verilen yatırım teşvik belgesi, 5 sektörde onbinlerce iş kapısı açtı. bu yatırımların hayata geçirilmesiyle 21 bin 497 kişi iş sahibi olacak. peki, Başvurular nereye yapılacak?

İşsizlere Müjde! 21 bin 497 kişi iş sahibi olacak
İşsizlere Müjde! 21 bin 497 kişi iş sahibi olacak admin

Resmi Gazete’de yayımlanan yatırım teşvik belgeleri listesine göre; iş dünyası Nisan ayında 664 yatırım teşvik belgesi aldı. Yatırımların hayata geçirilmesiyle tarım, imalat, enerji, madencilik ve hizmet sektörlerinde 21 bin 497 kişi iş sahibi olma imkanı bulacak.

Belgelerin sektörel dağılımına bakıldığında; madencilik sektöründe 14, tarımda 13, imalat sektöründe 227, enerji sektöründe 234, hizmet sektöründe 176 firmaya çeşitli vergi istisnaları tanıyan yatırım teşvik belgeleri verildi. Bunun yatırım tutarı da 9.4 milyar lira olarak hesaplanmıştı.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK

Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne veya Genel Teşvik Uygulamaları kapsamında yer alan, sabit yatırım tutarı 10 milyon lirayı aşmayan ve belirlenen yatırım konuları için tercihe bağlı olarak yatırımın yapılacağı yerdeki kalkınma ajansları ya da sanayi odalarına (yerel birimler) başvuru yapmak gerekiyor.

işsiz urfada işsiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yatırımcı Bilgi Merkezi - YABİMER     2017-05-29 Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Şanlıurfa gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin derim. Tüm kurumlardan sahibinden ayrıca hazineden uygun yatırım fırsatlarını göreceksiniz çok fazla ödemeden yatırımlarınıza başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca yabancı yatırımcılar içinde haritadan bulma özelliği çok etkin. https://kralilan.com/haritada-ara
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti