Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İsrailin Yapatıklarına Sessiz Kalamayız

İsrailin Yapatıklarına Sessiz Kalamayız

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2010 Pazartesi 06:22
İsrailin Yapatıklarına Sessiz Kalamayız

Euronews'in "İsrail-Türkiye ilişkilerini nasıl görüyorsunuz? Gelinen noktada Türkiye'nin hâlâ Arap ülkeleriyle İsrail arasında arabuluculuk rolü oynayabileceğini düşünüyor musunuz?" şekindeki sorusuna yanıt olarak Erdoğan "Türkiye gibi bir dostunu kaybetmesi sanıyorum İsrail için gelecekte onların düşünmesi gereken bir konu olacaktır. Büyükelçimize karşı takınılan tavrın uluslararası diplomaside yeri yoktur. Biz İsrail-Suriye ilişkilerinde elimizden geleni yaptık. Bakıyorsunuz şimdi Netanyahu diyor ki "ben Erdoğan'a güvenmiyorum, Sarkozy'e güveniyorum". Böyle isim açıklamaya mecbur musun? Bu da bir diplomasi acemiliği. Çünkü böyle söylerseniz, siz bana güvenmediğiniz zaman ben size nasıl güveneceğim? Şu anda İsrail'le aramızda çok ciddi anlaşmalar var. Güvensizlik üzerine bu anlaşmaların yürütülmesi mümkün olur mu? İsrail kendini bir Dünya devleti olarak görüyorsa, komşularıyla olan münasebetlerini gözden geçirmelidir" dedi.

Erdoğan açıklamasının devamında İsrail'in Gazze'de işlediği suçlara sessiz kalamacaklarını kaydetti. Erdoğan "Ben gerçeği söylüyorum ve gerçeği söylemeye de devam edeceğim. Türkiye yüzyıllara dayanan geçmişi olan bir devlet. Böyle bir devletle konuşurken, oturup kalkarken dikkat edeceksin. Savunmasız insanlar acımasızca öldürülürse, fosfor bombalarıyla vurulursa, altyapı üstyapı her yer yıkılırsa, insanlar adeta bir açık hava hapishanesine mahkum edilirse biz bunu insan haklarıyla bağdaştıramayız ve buna seyirci kalamayız" şeklinde konuştu.

isra haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com