Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa İsrailin raporu bekleniyor

İsrailin raporu bekleniyor

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2010 Cuma 13:58
İsrailin raporu bekleniyor

Sözcü Nesirky, Türkiyenin ara raporunu Komisyona sunduğunun BM Sözcülüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada neden yer almadığının sorulması üzerine, bu raporun Soruşturma Komisyonunun 4 üyesi tarafından Genel Sekretere sunulan ara rapor olduğunu, Komisyonun Türkiyenin kendi ulusal soruşturmasına ilişkin ara raporunu aldığını, İsrailin raporunun da beklendiğini belirtti.

Nesirky, İki rapor da geldiğinde Komisyon, öze yönelik gözden geçirmesine başlayacak, bu gözden geçirme iki ülkeden alınacak nihai raporlar da bulunacak dedi.

İsrailin ara raporunu ne zaman vereceğine yönelik bir soru üzerine, Nesirky, bunun İsrailin kendi ulusal soruşturmasını tamamlamasına bağlı olduğunu, soruşturmanın İsrail ulusal makamlarınca yürütüldüğünü belirtti. Rapor sunmanın ucu açık mı, belli bir tarih yok mu sorusu? üzerine ise Nesirky, Bunu İsrail makamları söyleyebilir. Soruşturma Komisyonu ara raporunu Genel Sekretere sundu dedi.

Sözcülükten yapılan yazılı açıklamada, Komisyon üyelerinin, oy birliğiyle aldığı karara göre, Türkiye ve İsrailin ulusal soruşturma raporlarını alacakları, gözden geçirecekleri ve iki taraftan daha fazla bilgi, açıklama ya da görüşme istemeleri durumunda, bunu talep edebilecekleri bildirilmiş, Genel Sekreterin Komisyonun olumlu hava ve işbirliği içinde çalışmasından memnun olduğu kaydedilmişti.

Türkiye, soruşturma komisyonuna kendi ara raporunu bu ay başında sunmuştu. Komisyonun nihai raporunu gelecek yılın Şubat ayında Genel Sekretere sunması bekleniyor.

Etiketler:  BM Martin Nesirky İsrail Mavi Marmara 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com