Advert
Advert
Advert

İsrail’i kınarken kendisi ile çelişti

Terör devleti İsrail’in Filistin’de yaptığı katliama bir tepkide Şanlıurfa’da Rabia isminin yeni bir meydan verilmesine karşı çıkan ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş’ten geldi.

İsrail’i kınarken kendisi ile çelişti
İsrail’i kınarken kendisi ile çelişti

İsrail’in Filistin’e gerçekleştirdiği saldırılara tepkiler devam ederken bir tepki de Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş’ten geldi. İbrahim İletmiş İsrail’in Filistin’e yaptığı son saldırıları ve İsrail’e destek olanları kınadı.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İletmiş şunları kaydetti: İsrail, Filistin’de insan haklarını ihlal etmeye ve öldürmeye devam ediyor. Günlerdir sahur ve iftar vakti sivillerin üstüne bomba yağdırıyor, İşgal güçleri evleri basarak, genç ve çocuk demeden Filistin vatandaşlarını hukuksuz bir şekilde tutukluyor. İsrail’in bu tutumuyla saldırılarını lanetliyor ve kınıyoruz. İsrail’in bu saldırılarından onlar kadar bu duruma göz yumanlar da sorumludur, onları da kınıyoruz. İsrail, Filistin’e ve Gazze'ye yönelik saldırılarını derhal durdurmalıdır” dedi.

 

Bilindiği gibi İsrail’in terör saldırılarına karşı çıkan tek çıkış kapısı olan Refah kapısını kapatan Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in devrilmesi ile demokratik bir seçimle iktidara gelen Dr. Muhammed Müsri, Filistine verdiği destekle gündeme gelmişti.

 

Ancak Firavun lakaplı Mübarek’ten sonra demokratikleşen Mısır’da İsrail’İn desteklediği Genel Kurmay Başkanı Sisi’nin darbesi ile meşru iktidar kanlı bir şekilde el değiştirdi. Mısır’da demokrasiye ve özgülüğe yapılan darbeyi protesto edenler kanlı bir şekilde bastırıldı.

 

Protestocuların özgürlük simgesi olan RABİA ismine Şanlıurfa STK’larından destek geldi. Bir anlamda İsrail ve yerli uşaklarına karşı direniş sembolü olan Rabia isminin Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da bir meydana verilmesi için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine talepte bulunuldu.

 

AK Partili ve HDP’li Büyükşehir Belediye Meclis üyelerin oybirliği ile Topçu Meydanı yanında yeni açılan vilayet yerindeki meydana Rabia ismi verildi.

 

Gizli odaklar tarafından sanki Topçu Meydanı ismi değiştirilmiş gibi propaganda yapıldı. Bu propagandaya gelen ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş ve b ir grup arkadaşı basın açıklaması yaparak İsrail Destekli Sisi’ye karşı özgürlük anlamına gelen Rabia ismine karşı tepki açıklaması yaptılar.

 

Rabia ismine karşı çıkan İletmiş’in İsrail saldırılarına karşı çıkması kamuoyunda çelişki olarak algılandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
dondurmacı     2014-07-16 Balıklıgöl.com topçu meydanının neresi olduğu neresi olmadığı konusunu daha bilmiyorsunuz, sonrada taraf tutuyorsunuz ayıp yakışmıyor, öğrenin gelin, siz gazetecisiz yandaş değil, yandaşsanız gazeteciliği bırakın. ayıp oluyor kaliteyi yükseltin.
Mehmet     2014-07-16 Sizin gibi gazetecilerin ta
ahmet çelik     2014-07-16 Rabia islami özgürlük ismine karşı çıkmak i,şadamlarına yakışır mı. hemde müslüman işadamları. tarihi ve kavramların ne anlama geldiğini iyi iokumak laızm.
Emre Kaya     2014-07-16 Ne alakası var, Ben de Rabia ismine karsıyım, bu Israili destekledigim anlamına mı geliyor. Allah belasını versin Israilin. Allah size de akıl fikir versin herkese de...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEOG'dan sonra LYS'de kalkıyor! Üniversite sınavı da sil baştan
TEOG'dan sonra LYS'de kalkıyor! Üniversite sınavı da sil baştan
Fakıbaba açıkladı: Tarım liseleri ve üniversiteleri kurulacak
Fakıbaba açıkladı: Tarım liseleri ve üniversiteleri kurulacak