Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İsrail'i çıldırtan çizgi film

İsrail'i çıldırtan çizgi film

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2010 Pazartesi 11:31
İsrail'i çıldırtan çizgi film

Hamas'ın Gilad Şalit'i yaklaşık 4 yıl önce bir askeri operasyonla kaçıranlar arasında yer alan askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Gilad Şalit'in tabutla İsrail'e geri dönebileceğini ima eden bir çizgi film yayınladı. İzzeddin El Kassam Tugayları'nın sitesinde, İbranice ve Arapça yazılarla yayınlanan ve İbranice seslendirilen çizgi filmde, İsrailliler'e Gilad Şalit'in sağ olarak dönmesini istiyorlarsa , Filistinli tutukluların serbest bırakılması için hükümetlerine baskı yapmaları isteniyor. 

Bilgisayarda hazırlanan animasyon filmde, tutuklu takası ile ilgili görüşmelerde herhangi bir gelişme sağlanamazsa Şalit'in, kayıp İsrailli havacı Ron Arad ile aynı kaderi paylaşabileceği mesajı veriliyor. 3 dakikalık çizgi filmde, Şalit'in babası Noam Şalit, elinde oğlunun resmiyle sokaklarda dolaşırken gösteriliyor. Sokaklarda gezerken oğlu için 50 milyon dolar, kayıp İsrailli havacı Ron Arad için de 10 milyon dolar ödül vaat edilen gazeteleri gören baba Şalit, bunları çöpe atıyor. Sonunda bir tutuklu anlaşması yapılırken, baba Şalit, Gazze Şeridi ile sınır geçişi Erez'e geliyor ve orada yaşlanmış bir şekilde bekliyor. 

Geçen arabaların birinde oğlunun cenazesinin bulunduğu tabutu gören baba Şalit tam bu sırada irkilerek uyanıyor. "Hala umut var" sözleriyle bitirilen çizfi film İbranice seslendiriliyor. Görüntülerdeki mesajlarda ayrıca, El Kassam Tugaylarının, İsrail'i tutuklular ve kaçırılanlarla ilgili bir bakanlık kurmaya yöneltecek kadar yeni Şalitleri esir alacağı da kaydediliyor.

Gilad Şalit, İzzeddin El kassam Tugayları, İslam Ordusu ve Halk Direniş Komiteleri'nce düzenlenen bir operasyonla, 25 Haziran 2006 yılında Gazze'ye kaçırılmıştı.EMARAN LUBBAD-QASSAM MEDIA OFFICE-GAZZE

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com