Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İSRAİL'E TEPKİLER DİNMİYOR

İSRAİL'E TEPKİLER DİNMİYOR

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2010 Perşembe 22:00
İSRAİL'E TEPKİLER DİNMİYOR

Kurtulmuş: Türkiye kararlı, hükümet cesur olmalı

Saadet Partisi'nin başlattığı haftalık toplantıların ilki dün (Çarşamba) Ankara'da yapıldı. Genel Merkez'de parti yönetimiyle birlikte medyanın karşısına çıkan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren konvoya yaptığı saldırı ile İskenderun'da gerçekleştirilen terör saldırısını değerlendirdi.

SP Genel Başkanı hükümetin İrsal'e karşı yürüttüğü politikaya destek verirken, Başbakan Erdoğan'ı da, İsrail saldırganlığına karşı Türkiye'nin yürüttüğü politikada tutarlı olmaya çağırdı.

Kurtulmuş, Erdoğan'ın Davos'taki "one minute" çıkışı ile geçen hafta Türkiye'nin İsrail'in OECD üyeliğini veto etmemesi arasındaki çelişkiyi eleştirdi. Kurtulmuş, Erdoğan'a seslenerek, "Bizim oğlan karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar" dedi.

Kurtulmuş, hem İsrail'in saldırısına hem de İskenderun'daki son terör saldırısına; bütün saldırılara karşı, Türkiye'nin "kararlı millet, cesur devlet" politikası yürütmesini istedi.

Numan Kurtulmuş, Mavi Marmara saldırısı ile İsrail'in doğrudan doğrudan Türkiye'yi ve Türk milletini hedef aldığına dikkat çekti.

Kurtulmuş, İsrail'in Nil nehrinden Fırat nehrine uzanan ve Türkiye topraklarına göz diken Büyük İsrail planının yürürlükte olduğunu ve Türkiye'yi hedef alan tarihi saldırının hedefinin bu olduğunu belirtti.

Kurtulmuş, hükümetin son İsrail saldırısına karşı attığı adımlara destek verirken, gerekli diğer adımların atılması için çağrıda da bulundu. "Tepkiler sözde kalmamalı, bu sözlerin arkasında durulmalı" dedi.

Kurtulmuş, "Türkiye'nin yekvücut ve kararlı, hükümetin de cesur olmasını" istedi.

ÇAĞLAYAN MİTİNGİNE DAVET

Saadet Partisi'nin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için 5 Haziran Cumartesi günü İstanbul'da Çağlayan Meydanı'nda saat 16.00'da ‘İsrail Vahşetine İsyan' mitingi düzenleyeceğini söyleyen Kurtulmuş, " Çünkü sustukça ölüyoruz. Bunun gerçekten bütün milletimiz tarafından protesto edilmesi, sesimizin en yüksek noktada çıkartılması için milyonların oraya toplanmasını bekliyoruz. Ve inşallah bu miting, Türkiye'nin başına gelen kara olay noktasından bir tarihi dönüm noktasına dönüşecektir" dedi.

Bu mitingin sadece Saadet Partisi'nin mitingi olmadığının altını çizen Kurtulmuş, "Herkesi bu mitinge bekliyoruz. Biz sadece bu mitinge öncülük yapıyor, organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Ama bütün partileri, sendikaları, sivil toplum kuruluşlarını ve bütün futbol takımlarının taraftar kulüplerinin hepsini davet ediyoruz. Yüreğinde bu milletin doğasında olan insanlıktan, merhametten, adaletten, haktan, hukuktan azıcık bir şey bulunan herkesi, bu mitinge davet ediyoruz. Zulme, baskıya, vahşete, barbarlığa karşı çıkan herkesi, sesini gür bir şekilde çıkarmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

DENİZ KUVVETLERİNE KIPIRDAMA MESAJI MI?

Gazze konvoyuna saldırının gerçekleştirildiği aynı gece İskenderun'da askeri deniz üssüne yapılan saldırıyla ilgili şüphelerin artarak devam ettiğine de dikkat çeken Kurtulmuş, " Acaba bir bağlantı var mı endişelerini bendeniz ve başka siyasi partilerin temsilcileri ifade etmiş

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com