Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İSRAİL SALDIRISI SONRASI İLK SEÇİM ANKETİ

İSRAİL SALDIRISI SONRASI İLK SEÇİM ANKETİ

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2010 Çarşamba 11:49
İSRAİL SALDIRISI SONRASI İLK SEÇİM ANKETİ

04-06 HAZİRAN 2010 tarihleri arasında, 20 ilde toplam 128 noktada, 2 bin 068 denek ile görüşülerek yapılan araştırmada Gazze'ye yardım götüren gemilere İsrail'in saldırması sonucunda 9 Türk'ün hayatını kaybetmesi ve sonrasında yaşanan süreç değerlendirildi.

Araştırmaya göre Türk halkı, İsrail'e gösterilen tepkinin yeterli olmadığı düşüncesinde değil. Bu nar karşılık Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yurtdışı seyahatlerinde olmalarına rağmen, konuya anında müdahil olmaları ve gerekli girişimleri yapmaları da olumlu olarak değerlendiriliyor.

SAVAŞA HAYIR...

İsrail ile yaşanan gerginlik sonrası halk arasında yaşanan infial ortamında bazı çevrelerce 'savaş' sözcüğünün dillendirilir duruma gelmesi toplumda acaba "Savaş olmalı mı?" veya "Olabilir mi?" gibi soru işaretleri dolaşırken, ANDY-AR halka iki ülke arasında savaş çıkmasını destekleyip desteklemediğini sordu. Ankete katılanların yüzde 58,5'i savaşa karşı olduklarını açıkladı.

SON OY ORANLARI

İsrail olayı ile birlikte, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesiyle odak noktası haline gelen CHP gündemden uzaklaşılmış olması iktidar partisi AK Parti'ye ne puan kaybettirmiş ne de kazandırdığı ortaya çıktı. 

Bu pazar seçim olması halinde AK Parti yine birinci parti konumunu yüzde 39,8 ile sürdürüyor. İktidar partisini takip eden Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP ise yüzde 23,2'lik oy oranına sahip olduğu görülüyor.

 

HABER7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com