Advert
Advert
Advert

"İsrail din savaşı başlatmak istiyor"

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İsrail'in din savaşı çıkarmayı hedeflediğini söyledi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İsrail'in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yapılan saldırıya sert tepki gösteren İçten, İsrail'e yaptırım uygulanması gerektiğini söyleyerek, "İsrail bana göre tüm dünyadaki Müslümanlara savaş açtı. O da bizim aslında mahremiyetimiz, namusumuz, şerefimiz, haysiyetimiz olan ilk kıble Mescid-i Aksa'dır" dedi.

Acilen tüm Müslüman ülkelerin bir araya gelerek toplanması gerektiğini dile getiren İçten, İsrail'e karşı her türlü yaptırımın değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

İsrail'in Mescid-i Aksa operasyonu ile din savaşını başlatmak istediğini vurgulayan İçten, Ortadoğu'daki tüm savaşın, akan kanın sebebinin İsrail olduğuna dikkat çekti.

İçten daha sonra, “İsrail ülkeleri bölerek kendi topraklarını büyütmeye çalışıyor.” Vurgusunda bulundu.

Açıklamasında Kobani'ye de değinen İçten, Türkiye olarak Kobani'ye sahip çıktıklarını, 300 binden fazla Kürdün Türkiye'de misafir edildiğini söyledi.


içten son olarak çözüm sürecinin Diyarbakır'da sağlam bir iradeyle devam ettiğini savunarak,  bölgede çözümün muhatabı olmak isteyen tüm paydaşlarla sürecin devam ettiğini iddia etti. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı