Advert
Advert
Advert

İsrail askerleri Ramallah'a girdi

Filistin Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, İsrail Askerlerinin Batı Şeria'nın Ramallah kentine girdiği ve 1 Filistinliyi de gözaltına aldığı da ileri sürüldü. İsrail hükümetinin, vatandaşlarına silah taşıma kolaylığı sağlamaya yönelik çalışma başlattığı da gelen haberler arasında.

İsrail askerleri Ramallah'a  girdi
İsrail askerleri Ramallah'a  girdi

 İsrail’de  bugün yaşanan  sinagog saldırısının ardından gerginlik devam ediyor. İsrail yetkililerinin  sert karşılık verileceği yönünde yaptıkları açıklamaların ardından, İsrail Askerlerinin  Batı Şeria’nın  Ramallah kentine girdiği ileri sürüldü.

Filistin Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, İsrail Askerlerinin  Batı Şeria’nın  Ramallah kentine girdiği ve 1 Filistinliyi de gözaltına aldığı da bildirildi.

İsrail, vatandaşlarına silah taşıma kolaylığı sağlıyor

İsrail hükümetinin yaşanan sinagog saldırısını fırsat bilerek, vatandaşlarına 'silah taşıma kolaylığı' getirecek düzenleme üzerinde çalıştığı belirtildi.İsrail devlet radyosunun internet sitesinde yer alan haberde, İsrail İç Güvenlik Bakanı Yitzhak Aharonovitch'in, "Ülke genelinde polis güçlerine destek verilmesi, Kudüs ile çevresinde emniyet önlemlerinin artırılması ve başta kent sakinleri olmak üzere, silah taşıma sisteminde kolaylık getirilmesi için çalışılmasına karar verdiği" açılandı.

Haberde ayrıca Aharonovitch'in, sinagog saldırısının ardından izlenecek tutumun belirlenmesi için düzenlenen özel oturuma başkanlık ettiği toplantıya , İsrail iç istihbarat birimi Şabak temsilcilerinin yanı sıra, üst düzey polis yetkilileri katıldığı belirtildi.

Nerede düzenlendiği belirtilmeyen özel oturumda Aharanovitch'in, Başbakan Binyamin Netanyahu'ya sinogag saldırısını yapanların evlerinin yıkılmasını önerdiği bildirildi.  (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!