Advert
Advert
Advert

İslami STK'lardan Valiye ziyaret

Diyarbakır'da faaliyet yürüten İslami sivil toplum kuruluşları Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret ederek, Sur ilçesinde çatışmalardan dolayı mağdur olanlara yapılacak olan yardım kampanyası hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

İslami STK'lardan Valiye ziyaret
İslami STK'lardan Valiye ziyaret

Diyarbakır’da faaliyet yürüten İslami sivil toplum kuruluşları Diyarbakır valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret ederek, Sur ilçesinde yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olanlara yapılacak olan yardım kampanyası hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını ve herkesin bu yardım kampanyasına destek verilmesi gerektiğini belirttiler.

Vali Aksoy’u ziyaretinden sonra basın İslami STK’lar adına açıklama yapan Yunus Memiş, İslami sivil tolum kuruluşları olarak İl Valisini ziyarette bulunduklarını, buradaki amaçlarının yardım kampanyasıyla ilgili geniş bilgilendirmede bulunduklarını söyledi.

Memiş amaçlarının,  gerekli yardım konusunda kesinlikle Sur’ da hendek ve barikatlara karşı mağdur olan ailelerin yanında olduklarını his ettirmek olduğunu söyledi.

Memiş açıklamasında, “Bu Mazlum halk örgütün hendek ve barikatlarının yanında ailelerinin aynı zamanda evlerinden de mağdur oldular. Şuanda kış şartlarından dolayı sıkıntı yaşıyorlar.” dedi

Ailelere yardım noktasında geçen Cuma başlatmış oldukları yardım kampanyası hakkında Vali Aksoy’a bilgilendirmede bulunduklarını belirten Memiş son olarak, “Özellikle bu konuda valilikle koordineli bir şekilde çalışmaların tüm Türkiye’de ciddi bir şekilde Diyarbakır’daki İslami sivil toplum kuruluşlarına yardım gelme noktasında olumlu tepkiler var.  Bundan dolayı bilgi alışverişinde bulunduk.  Olumlu bir görüşme oldu, bundan dolayı sayın Valimize teşekkür ediyoruz. Türkiye’de tüm İslami STK’ların ve diğer halkın Sur’daki muhacir kardeşlerimize Ensar olma parolasıyla yola çıktığımız bu anlamlı yardıma destek vermelerini de bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz, M. Hüseyin Temel-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!