Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya İslamî Hayat Dergisi ilk sayısı çıktı

İslamî Hayat Dergisi ilk sayısı çıktı

İslamî Hayat Dergisi, ilk sayısında, "İslami bir hayatın vazgeçilmezi, evlilik kurumu" ile huzurunuza çıkıyor.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2012 Pazartesi 15:28
İslamî Hayat Dergisi ilk sayısı çıktı
Derginin Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kübra Ergin, dergi ile ilgili açıklama yaptı. Ergin; Dünya hızla kalabalıklaşıp, şehirleşirken yeni bir toplum yapısı gelişiyor ve bu da yeni ilişki türlerinin geliştirilmesini kaçınılmaz kılıyor.

 

Artık halkımızın ortak bir kültür üretmesi ve birbiriyle haberleşmesinde medyanın rolü tartışılmaz bir boyuta ulaşıyor.

 

Gazeteler, dergiler sosyal dokumuzun eğitimi ve etkileşimi için vazgeçilmez bir ihtiyaç. İşte bu gerçeği göz önüne alarak Müslüman aileye hitap eden bir dergiye ihtiyaç hissettik.

 

Daha önce Gülistan dergimizle misafir olduğumuz evlerin kapısını bu sefer "İslamî Hayat" dergimizle çalıyoruz.

 

İslamî Hayat Dergisi, ilk sayısında, "İslami bir hayatın vazgeçilmezi, evlilik kurumu" ile huzurunuza çıkıyor.

 

Kapak dosyasında evliliği tehdit eden modern tehlikeleri ele alan Hatice Kübra Ergin, Müslümanları çalışma ortamlarını aileyi koruyacak hassasiyetlere ve İslami kurallara göre yeniden düzenlemeye çağırıyor.

 

Metin Karabaşoğlu, "Evliliğin Yeniden Keşfi" yazısında ümmetin kadınıyla erkeğinin arasını açmaya çalışan cereyanlara dikkat çekiyor. Kuranı kerimin aileye yaptığı vurguyu hatırlatan yazar; Müslümanları kendi özüne ve yuvasın dönmeye çağırıyor.

 

Dergimizin daimi yazarlarından Muhammed Zahid Yıldız,"Allah'a Giden Yol"ların ibadetle sınırlı olmadığını, mahlukata iyiliğin Cenab ı Hakkın rızasına ulaştıran en kestirme yol olduğunu anlatıyor.

 

Feyzullah Konyevi ise "Allah (c.c.) Nurunu Tamamlayacaktır," yazısında okçular tepesini bırakmamamızı hatırlatıyor.

 

Dergimizin ilk sayısı iki örnek hanımımızla yapılan röportajlara yer veriyor. Biri çalışmalarını yakından takip ettiğimiz

 

Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan. Eraslan'la cennet hanımefendilerinden günümüz Müslümanlarının sorunlarına, ümmetin birliğinden, edebiyatta maneviyat arayışına kadar birçok farklı konuda okurlarımız için söyleşiyoruz. Diğer röportajımız ise Dr. Melek San hanımla yapıldı ve "Çocuklarımızı hastalıklardan nasıl koruyabiliriz?" Başlığını taşıyor.

 

Şahsiyet Gelişimi sayfamızda Dr. Muhammed Bozdağ, az yeme ile doyurucu teneffüs arasındaki ilişkiyi gözler önüne seriyor. Bünyamin Yılmaz ise "Kültür Neyimiz Olur?" diye soruyor.

 

İslamî Hayat dergisi aynı zamanda haberlere de İslami bir gözle bakıyor ve okurları için araştırıyor: İslam dünyasında son zamanlarda yaşanan devrimleri bizzat halk hareketlerinin önderlerinin ağzından aktarıyor. Bu gelişmeler sırasında sıkça telaffuz edilen bir soruyu da gündeme taşıyor:"Türkiye İslam dünyasına örnek olabilir mi?"

 

Derginin evimizdeki her yaştan okur için sayfaları var: Delikanlıca sayfası erkek kardeşlerimize, Goncagül sayfası kız kardeşlerimize hitap ederken, çocuklara da Masal Annesi sayfasıyla sesleniyor" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com