Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem “İslam Tarihi ve Medeniyetinde Şanlıurfa” çalıştayı yapıldı

“İslam Tarihi ve Medeniyetinde Şanlıurfa” çalıştayı yapıldı

Şanlıurfa’da düzenlenen “İslam Tarihi ve Medeniyetinde Şanlıurfa” çalıştayında, Urfa'nın her yönden 1400 yıllık İslam tarihi ve medeniyetindeki serüveninin gün yüzüne çıkarılması gerektiği vurgulandı.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2015 Pazartesi 21:11
“İslam Tarihi ve Medeniyetinde Şanlıurfa” çalıştayı yapıldı

“İslam Medeniyet ve Tarihinde Şanlıurfa” çalıştayı Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İslam Tarihçileri Derneği ve Ensar Vakfı‘nın katkılarıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapıldı.


Çalıştaya Şanlıurfa Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Şanlıurfa İl Müftü İhsan Açık ve çeşitli üniversiteden öğretim üyeleri ve akademisyenler katıldı.

Çalıştayda yapılabilecek çalışmalar üzerinde duruldu. Günümüzde şehirlerin ön plana çıkması, rekabet etmesinin yeni bir durum olduğu, İslam şehirlerini tehdit eden en önemli unsurlardan birinin tarihi dokunun yok olması olduğu ifade edildi. Urfa'nın her yönden, 1400 yıllık İslam tarihi ve medeniyetindeki serüveninin gün yüzüne çıkarılması gerektiği vurgulandı.


Yapılması gereken çalışmaların belirlenmesi, görevlendirme ve yeni toplantı tarihinin belirlenmesinden sonra çalıştay sona erdi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com