Advert
Advert
Advert

İtalya'da Müslüman gençlerin bayram sevinci

İslam âleminin iki büyük bayramından birisi olan Ramazan Bayramı, her yerde olduğu gibi İtalya'daki Müslümanlar tarafından da büyük bir coşku ile kutlanıyor.

İtalya'da Müslüman gençlerin bayram sevinci
İtalya'da Müslüman gençlerin bayram sevinci

İtalya'nın Trieste şehrinde bulunan Said-i Nursi Camii'nde toplanan birçok ırktan Müslümanlar, Ramazan Bayramı'nı ihya ettiler.

Said-i Nursi camiinde Afganistan, Bangladeş ve Türkiyeli olan Müslümanlar getirdikleri tekbir ve salavatlar eşliğinde bayramlaştılar. Sabahın erken saatlerinde camiyi dolduran Müslümanlara kısa bir hutbe veren Veysel Hoca, gençlere Avrupa'daki Ramazan bayramının önemine değindi.

Veysel Hoca hutbesinde, "Ramazan ayında oruç tutan bütün gençlerimizden Allah razı olsun. Yazın sıcaklığında Allah için oruç tutan herkese Allah(c.c) ecrini kat kat verecektir inşallah. Gençlerin bayramlarda kardeşliklerini pekiştirmeleri gerektiğini ve bu davranışlarının bayram sonrasında da devam ettirmelerinin çok önemlidir" dedi.

İslam'ı, yaşantılarının her alanına uygulayanların en büyük mükâfatı Allah'u Teâla'dan ahirette alacağını ve gençlerin yanı sıra büyük küçük demeden herkesin buna mutlaka dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yapan Veysel Hoca, ''Özelde Avrupa'da yaşayan Müslümanlara genelde bütün İslam alemine duada bulundu. Hutbenin sonunda bütün İslam âleminin Ramazan bayramını tebrik ederek hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.'' şeklinde konuştu.

Daha sonra gerçekleştirilen bayramlaşma merasiminin ardından, ev ziyaretleri başladı. Ev sahipleri yaptıkları ikramlarla misafirlerini en güzel şekilde ağırlamaya çalıştı. (İLKHA)

İslam Ramazan Bayramı İtalya Müslümanlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu