Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "İslam kardeşliği tüm kardeşliklerden evladır"

"İslam kardeşliği tüm kardeşliklerden evladır"

Van Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla dayanışma Derneği'nde düzenlenen seminere katılan İTTİHAD'UL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan, İslam kardeşliğinin kan bağı kardeşliğinden çok daha evla olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2015 Cumartesi 21:36

Yarın açılışı yapılacak olan Alimler ve Medreseler Birliği Van Şubesinin açılış programına katılmak üzere Van’da bulunan İTTİHAD'UL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçaslan, Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla dayanışma Derneği tarafından düzenlenen seminere katıldı.

Yoğun katılımın olduğu seminerde konuşan   Kılıçaslan, ayetler ve hadisler ışığında İslam kardeşliği ve   birlik olmanın öneminden bahsetti.

“Allah’ın dinine yardım edin ve kardeş olun”

İslam dışı olan yaşam tarzlarında kardeşliğe yer olmadığı ve insanların birbirlerine karşı ihanet içerisinde olduğuna dikkat çeken Kılıçaslan, “Dinimizde ‘Allah’ın dinine yardım edin ve kardeş olun.’ emri var. Rabbimiz bizlere ‘Ey İnsan! Sana göz verdim. Akıl verdim. Bu kâinatı senin için yarattım ve sana Peygamber gönderdim. Sana Kur’an gönderdim, sen ne kadar itaat ettin bunlara’ diye soracaktır. Allah’a hamd olsun ki Rabbimiz bizlere dinini tanıtmış. Bizler de bunların peşinden gitmeli ve kardeş olmalıyız.” Şeklinde konuştu.

Allah Resulü’nün (sav), İslam kardeşliğine verdiği önemi örneklerle anlatan  Kılıçaslan, İslam kardeşliğinin getirdiği hukuka riayet edenlere verilen mükâfatın büyüklüğünün, evliya ve şehitlerinkine denk olduğunu ifade ettiğini kaydetti.

Seminer katılımcıların çeşitli konularda yönelttikleri soruların yanıtlanması ile son buldu. (Murat Dalgın-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com