Advert
Advert
Advert

"İslam kardeşliği tüm kardeşliklerden evladır"

Van Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla dayanışma Derneği'nde düzenlenen seminere katılan İTTİHAD'UL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan, İslam kardeşliğinin kan bağı kardeşliğinden çok daha evla olduğunu söyledi.

Yarın açılışı yapılacak olan Alimler ve Medreseler Birliği Van Şubesinin açılış programına katılmak üzere Van’da bulunan İTTİHAD'UL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçaslan, Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla dayanışma Derneği tarafından düzenlenen seminere katıldı.

Yoğun katılımın olduğu seminerde konuşan   Kılıçaslan, ayetler ve hadisler ışığında İslam kardeşliği ve   birlik olmanın öneminden bahsetti.

“Allah’ın dinine yardım edin ve kardeş olun”

İslam dışı olan yaşam tarzlarında kardeşliğe yer olmadığı ve insanların birbirlerine karşı ihanet içerisinde olduğuna dikkat çeken Kılıçaslan, “Dinimizde ‘Allah’ın dinine yardım edin ve kardeş olun.’ emri var. Rabbimiz bizlere ‘Ey İnsan! Sana göz verdim. Akıl verdim. Bu kâinatı senin için yarattım ve sana Peygamber gönderdim. Sana Kur’an gönderdim, sen ne kadar itaat ettin bunlara’ diye soracaktır. Allah’a hamd olsun ki Rabbimiz bizlere dinini tanıtmış. Bizler de bunların peşinden gitmeli ve kardeş olmalıyız.” Şeklinde konuştu.

Allah Resulü’nün (sav), İslam kardeşliğine verdiği önemi örneklerle anlatan  Kılıçaslan, İslam kardeşliğinin getirdiği hukuka riayet edenlere verilen mükâfatın büyüklüğünün, evliya ve şehitlerinkine denk olduğunu ifade ettiğini kaydetti.

Seminer katılımcıların çeşitli konularda yönelttikleri soruların yanıtlanması ile son buldu. (Murat Dalgın-İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü