Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi İŞKUR'dan iş kuracak engellilere proje çağrısı

İŞKUR'dan iş kuracak engellilere proje çağrısı

Batman İŞKUR İl Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen engellilere proje çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 15:12
İŞKUR'dan iş kuracak engellilere proje çağrısı

Batman Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen engellilere yönelik engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan, kendi işini kurmak isteyen engelli kişilere toplam 36 bin liraya kadar hibe desteği vereceğini duyurdu.

Batman İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İŞKUR’un STK’lar ile işbirliği halinde engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile işe uyum ve destek teknolojileri aracılığı ile istihdamlarına yardımcı amacıyla 2014-2015 dönemlerinde 34 projeye destek verdiği belirtildi.

Açıklamada, kendi işini kurmak isteyen engellilerin mesleki eğitim sertifikası veya girişimcilik belgeleri ile birlikte 2015 yılında devam eden ve 30 Aralık günü mesai bitimine kadar kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşların projelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne sunmaları gerektiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında projeye başvurularla ilgili şu bilgilere yer verildi: “Proje hazırlayacak engellilerin kuracakları işin konusuyla ilgili mesleki belgesi veya girişimcilik eğitim sertifikasının olması gerekir. İş kuracakları ilde ikamet etmeleri gerekiyor. Engelli bireylerin fiili olarak kendilerinin işbaşında olacakları projeler desteklenecek. Engelli birey adına sadece vasi olanların kendileri için iş kurmayı amaçlayan projelerle halen engelli birey tarafından işletilen faal işletmelerin geliştirilmesine yönelik projeler ile birlikte emekli olan engellilerin projeleri desteklenmeyecek.”

İŞKUR tarafından engellilerin bu fırsatı değerlendirmeleri ve projelerini belirlenen tarihe kadar sunmaları istendi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com