Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İŞKUR'daki Usulsuzluk iddaları meclis gündeminde

İŞKUR'daki Usulsuzluk iddaları meclis gündeminde

Şanlıurfa BDP Milletvekili İbrahim Ayhan İŞKUR’da işe alımlarda yaşanan olumsuzlukları bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2012 Pazartesi 17:17
İŞKUR'daki Usulsuzluk iddaları meclis gündeminde

Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Ceylanpınar ilçesinde İŞKUR’un, iş başvurularında usulsüzlük iddialarını “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı” sayın Faruk ÇELİK’in cevaplaması talebiyle yazılı soru önergesi vererek meclis gündemine taşımıştır. 
İşt o soru önergesi:
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Tutuklu Bulunan Şanlıurfa Milletvekili  İbrahim Ayhan’ın Talebi Doğrultusunda Aşağıdaki Soruların, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk ÇELİK tarafından,  Anayasa’nın 98. ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 


Pervin BULDAN
BDP Iğdır Milletvekili
BDP Grup Başkanvekili

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesinde “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında işe alınacak 75 işçi için kura çekiminin gecikmesi ilçede bazı iddiaları da beraberinde getirmektedir. Diğer ilçelerden TYÇP kapsamında işçiler görevine başladığı halde Ceylanpınar ilçesindeki belirsizlik ve bu belirsizliğin giderilmesinde yetkililerin henüz bir açıklama yapmaması kuşkuları arttırmaktadır.

Kura çekilmeden 750 işçinin isimlerinin Şanlıurfa İŞKUR müdürlüğünden liste halinde Ceylanpınar Kaymakamlığına ve iktidar partisinin temsilciliğine gönderildiği iddiaları bu kuşkuları doğrular niteliktedir.

Bu bağlamda;

1.    İş Başvurusu yapan vatandaşlardan 750 kişinin seçilerek isimlerinin İŞKUR aracılığıyla Kaymakamlığa ve iktidar partisinin ilçe temsilciliğine gönderildiğine dair iddialar Bakanlığınıza iletilmiş midir?

2.    İletilmiş ise Bakanlığınızca herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?

3.    Soruşturma açılmış ise, bu usulsüzlükte sorumluluğu olanlar hakkında ne gibi müeyyideler uygulandı?

4.    Kura çekimi yapılacak mı? Yapılacaksa bakanlığınızca belirlenen bir takvim var mıdır? Varsa başvuru yapanlara kura çekimi tarihi iletilmiş midir?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com