Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İşitme engellilere Botanik Bahçesi gezdirildi

İşitme engellilere Botanik Bahçesi gezdirildi

Gaziantep'te işitme engelli öğrencilere 'Sessiz Doğanın Sesi' başlıklı etkinlik kapsamında Botanik Bahçesi gezdirildi.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2014 Pazartesi 17:50
İşitme engellilere Botanik Bahçesi gezdirildi

GAZİANTEP- Botanik Bahçesi’nde 10 özel tasarım bahçeleri ve yüzlerce bitki ile bitki dünyasını keşfetme fırsatı bulan öğrencilere bahçe tanıtım broşürleriyle birlikte bitki tohumları da dağıtıldı.

Etkinlik kapsamında Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflardaki işitme engelli özel öğrencilerine botanik parkı tanıtıldı. Bu doğrultuda doğa ve çevre alanında bilgilendirilerek bu konulara farkındalık oluşturulması hedeflendi. Botanik gezisinden sonra öğrenciler, Uzay Parkı içerisindeki bilim merkezinde ‘Ağaçların Hayatı’ adlı animasyon gösterisini izlediler.

Yapılan etkinliğin devamında okul idareci ve eğitimcilerin destekleriyle işitme engelli öğrencilere fotoğrafçılık, çamur atölyesi, boya teknikleri kullanılarak bitki resimleme ve okullarında doğa köşesi oluşturma gibi çalışmalar yapılması da planlandı. Bu sayede doğa ve çevre kültürünün Gaziantep’te yaygınlaştırılmasına katkı sağlanılmasını hedefleyen Botanik Bahçesi yetkilileri, bu yöndeki çalışmaların devam edeceğini belirttiler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com