Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem IŞİD'te tek hedef Kobani

IŞİD'te tek hedef Kobani

Kobani'nin doğusunda bulunan Mizerdev Köyünde bulunan IŞİD'in Kobani'ye çok yaklaştığı ve tek hedeflerinin Kobani kent merkezi olduğu iddia edildi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2014 Çarşamba 14:57
IŞİD'te tek hedef Kobani

Edinilen bilgiye göre, Kobani’nin; doğu, batı ve güneyinde  bütün köyleri ele geçiren IŞİD’in tek hedefin Kobani kent merkezi olduğu öğrenildi.

Kobani’nin doğusunda bulunan Mizerdev Köyünde olduğu belirtilen IŞİD’in dün çatışmalarda Kobani kent merkezine girdiği ve çatışmalarda geri püskürtüldüğü belirtildi.

Güney de Helîne Köyüne kadar ilerleyen IŞİD Kobani’yi karşıdan görülen tepelere kadar gelmiş olduğu aktarıldı.

Batı da ise günlerce süren çatışmaların ardından Zorava köyünü ele geçiren IŞİD şuanda Îzea Köyünü ele geçirmek üzere olduğu öğrenildi.

Kobani’ye çok yaklaştığı belirtilen IŞİD’in güneybatı da Minas Köyünü de ele geçirildiği iddia edilirken, alacak önünde başka köyün olmadığı IŞİD’in tek hedefinin Kobani kent merkezi olduğu öğrenildi. (Osman Gülebak-Mehmet Aslan-İLKHA)


YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com