Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem IŞİD haberlerine yalanlama

IŞİD haberlerine yalanlama

"Cihatçı militanlar yolcu gemileri ile Türkiye'ye gidiyor" başlığı ile ulusal basında yer alan haberler, Kocaeli Valiliği tarafından yalanlandı.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2014 Cumartesi 11:59
IŞİD haberlerine yalanlama

 Kocaeli Valiliği, “Cihatçı militanlar yolcu gemileri ile Türkiye’ye gidiyor” başlığı ile ulusal basında yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada; “Kocaeli ili İzmit limanında, deniz yolu ile yolcu taşımacılığı hiçbir şekilde yapılmamakta olup, İzmit limanında sadece yük taşımacılığı yapılmaktadır. Bu gemilerde gemi kaptanı ve mürettebatının haricinde her hangi bir yolcu taşınmadığı, yolcu taşınmasının da deniz hukuku ve taşımacılık sistemi açısından da mümkün olmadığı gibi ayrıca tüm bu gemiler 24 saat esasına göre güvenlik birimlerince kontrol edilmekte ve gümrüklü bölgelerde hiçbir şekilde denetimsiz ve izinsiz yolcu ve kişi geçişine izin verilmemektedir.”denilerek haberlerin asılsız olduğu kaydedildi.


Açıklamanın devamında; “Basına yansıyan söz konusu haber ve iddialar gerçek dışı olup, İzmit limanının hukuki statüsü ve işlevi itibariyle böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir. Bu konu ile ilgili olarak güvenlik birimlerinin hassasiyeti en üst düzeyde olup, denetimler aralıksız sürdürülmektedir.”denildi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com