Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İşçilerden Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'a tepki

İşçilerden Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'a tepki

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Saint-Nazaire tersanesine yaptığı gezi esnasında, yaşanan işçi sorunları nedeniyle işçilerin tepkisini çekti.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2015 Cuma 20:08
İşçilerden Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'a tepki

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Saint-Nazaire tersanesine yaptığı gezi esnasında işçilerle tokalaşırken bir işçi ve CGT sendika mensubu Sebastien Benoît, Hollande ile tokalaşmayı ret etti.

Sebastien Benoît, Fransa’daki  ve Air France’da patlak veren işçi sorunu ve patron baskısı nedeniyle  tokalaşmayı ret ettiğini belirtti.

Benoit, Cumhurbaşkanına hitaben, “Size karşı nezaketli olmamı beklemeyin, Air France’da yaşanan patron baskısı ve işçi sorunu nedeniyle bir parça ekmek için savaşan bu işçilere, yapılan bu şiddet kabul edilemez. Bir kaç sene öncesinde aynı sorunları biz de bu iş yerinde yaşadık. O zaman devlet olarak bazı kararlar alacağınızı söylemiştiniz. Bu kararlar;  yeni iş imkânı, yeni imkânlar ve yeni aylık maaşlardı. Ama bu kararlar havada kaldı. Sizin desteğinizle 2 bin 900 kişinin işine son verileceğini öğrendik. Ben CGT sendika mensubu olarak size nezaket gösterecek değilim. Bu konuda kalıcı kararlar alınmasını istiyorum. Bu işten çıkarılacak olan işçilerin çıkarılmamasını, yeni iş imkânları, maaşların göz önünden geçirilmesi ve 600 kadrolu işçi alınmasını istiyorum.” dedi.

François Hollande, “Şiddete başvurmadan işçilerle konuşmamız lazım” dediği sırada Sebastien Benoît Hollande’ın sözünü keserek, “Evet, patron baskısını ve şiddetini kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

Benoit'in, “2 bin 900 kişinin işine son verilmemesi için ne yapıyorsunuz? Diye sorduğu soruya Hollande, “Bunun gerçekleşmemesi için elimden geleni yapacağım” diye cevap verdi. (Enes Suiçer - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com