Reklamı Geç
Advert
Advert

İşçi gibi çalışan öğretmenler

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Toklular köyü ilköğretim ve ortaokulun bulunduğu bina öğretmenlerin çabasıyla 2014-2015 eğitim ve öğretime hazırlanarak ders başı yaptı.

İşçi gibi çalışan öğretmenler
İşçi gibi çalışan öğretmenler

Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Toklular Köyü İlk ve Ortaokulun bulunduğu bina öğretmenlerin çabasıyla 2014–2015 eğitim ve öğretime hazırlanarak ders başı yaptı.

2005 depreminde hasar alan Toklular Köyü İlkokulu için yapılan güçlendirmenin uzun sürmesinin ardından bitirildikten sonra okul yönetimine teslim edildi. Teslim edilen okulda temizlik ve ek işlerin meydana gelmesinden sonra okulun biran önce eğitime açılması için büyük çaba sarf eden Toklular Köyü öğretmenleri, okulun temizlik, boya ve sınıflara eşyaların taşınması işlerini kendileri yaptı.

Yaklaşık bir hafta boyunca 380 öğrencinin okuduğu okulun boyasını ve temizliğini burada görevli olan 21 öğretmen yaptı. Kimi öğretmen okulun yarım kalan sıva işlerini, kimisi de itfaiyeyi çağırıp itfaiye hortumuyla okulun inşaattan çıkmış halinin temizliğini yapmak için yıkama işlerini yaptı. Bazı öğretmenler ise sınıflara sıra ve masaları taşıma işleriyle uğraşarak okulun biran önce eğitime yetiştirilmesi için büyük çaba sarf etiler.

Okulu eğitime hazırlayan İngilizce Öğretmeni İnci Kadakçı, öğrencilerin maddi durumlarının düşük olduğunu ve bazı kırtasiye malzemelerinin giderilmediğini söyledi.

Öğrencilere yardım etmek için çalışmalara başlayan İnci Öğretmen Bursa’da akrabalarını arayarak öğrencilerinin yardıma ihtiyaçları olduğunu belirterek, akrabaları tarafından 50 öğrencisine gönderilen kırtasiye malzemelerini dağıttı.

İnci Kadakçı daha sonra, okullarının eğitime hazırlanması konusunda çalışan tüm öğretmenler, yaptıkları çalışmalarının reklâm için yapılmadığının altını çizerek, yaptıkları işlerin sadece okulu biran önce eğitime yetiştirerek çocukların derslerinden geri kalmaması için olduğunu ifade etti. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik