Advert
Advert
Advert

İş makineleri sahipleri tedirgin

7 Haziran seçimleri sonrasında bölgede iş makinelerinin yakılması bu sektörde çalışanları tedirgin ederken, Van Sigortacılar Derneği Başkanı makinaların sigortalatılması gerektiğini ifade etti.

İş makineleri sahipleri tedirgin
İş makineleri sahipleri tedirgin

Son bir haftada içinde Van’da şantiyelere yönelik artan saldırılar, iş makinaları sahiplerini tedirgin ederken, Sigorta acenteleri ise fiyatların yüksek olmasının, yaşanan araç yakma olaylarından kaynaklandığını ve kendilerinin de bu yüzden iş yapamadıklarını belirtti.

Konuyla ilgili İlke Haber Ajansı’na konuşan Van Sigortacılar Derneği Başkanı Hacı Tugay, iş makinelerine sigorta yapılması yönünde SAİK ve TÜSAF’a başvuruda bulunduklarını bildirerek, şu an mağdur olan vatandaşlar için çıkacak sonucu beklediklerini ifade etti.

“İş makinelerine sigorta yapılmaması vatandaşı mağdur ediyor”

Vatandaşların iş makineleri için sürekli acentelere gittiğini belirten Tugay,  “Sigorta şirketleri iş makinelerine sigorta yapmayarak, vatandaşı mağdur ediyor” diyerek şöyle konuştu: 

“İş makineleriyle ilgili sıkıntılarımız sürekli vardı. Ancak son zamanlarda maalesef istemediğimiz olayların artmasından dolayı sigorta şirketleriü, iş makinelerine sigortalarını yapmamaktadır. Bununla ilgili dernek olarak SAİK ve TÜSAF’a gerekli girişimde bulunmaları için müracaat ettik. Şu an için bir cevap bekliyoruz. İş makineleri için sigorta yapılmaması vatandaşı mağdur etmektedir. Mağduriyetin giderilmesi için de biz acentelerin sahip çıkmasıyla olacaktır. Van’da sigortayla ilgili fazlasıyla sorunlar var. Sorunlar müşteri ve acentelerin birlikte, biraz daha duyarlı davranmalarıyla ortadan kalkacaktır.”   (Murat Dalgın-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır