Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "İş güvencesi kırmızı çizgimizdir"

"İş güvencesi kırmızı çizgimizdir"

Son günlerde bazı milletvekillerince iş güvencesinin tartışmaya açılmasına tepki gösteren Memur-Sen Şanlıurfa Şubesi, iş güvencesinin kamu görevlilerinin kırmızı çizgisi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2015 Cumartesi 17:40

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı ve Memur-Sen Şanlıurfa Temsilcisi İbrahim Coşkun, son günlerde bazı milletvekillerince yapılan iş güvencesinin tartışmaya açılmasına tepki gösterdi. Konuyla ilgili şube binasında basın açıklaması düzenleyen Coşkun, iş güvencesinin kamu görevlilerinin kırmızıçizgisi olduğunu söyledi.

“İş güvencesi Memur-Sen ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir.” diyen Coşkun, “Kamu görevlilerinin bu kırmızı çizgisinin erozyona uğratılmasına, aşılmasına, etrafından dolanılmasına asla müsaade etmeyiz. Bu kapsamda, henüz hükümet dahi kurulmamışken, iktidar partisinin bazı milletvekillerince yapılan iş güvencesinin tartışıldığı, tartışılacağı ya da sona erdirileceği algısı uyandıracak kavramlarının kullanılması, açıklamaların yapılması, çalışma hayatının ve toplumsal barışın dinamitlenmesidir. Kamu görevlilerinin ve toplumun huzurunu bozacak benzeri açıklamalardan bu çerçevede vazgeçilmelidir.” diye konuştu.

Kamu görevlilerinin iş güvencesini tartışmaya açmayı doğru bulmadıklarını belirten Coşkun, “Bu kapsamda, 64. Hükümetin programında kamu görevlilerinin iş güvencesinin tartışılmayacağına dair teminata kesin bir ifadeyle yer verilmelidir. Aksi takdirde, çalışma barışının ve toplumsal huzurun bozulmasının zemini oluşturulacaktır ki, bu da ‘Yeni Türkiye’ hedefinden uzaklaşma anlamına gelecektir.” dedi.

İktidarın hedefinin iş güvencesini kaldırmak değil güçlendirmek olması gerektiğini ifade eden Coşkun, şöyle devam etti: “Kamu personel sistemi, iş güvencesi temelinde kadrolu istihdam odaklı, kamu görelilerine güveni esas alan anlayışla kariyer ve liyakat odaklı olarak güçlendirilmelidir. Kamu hizmetleri alanında asli ve süreklilik niteliğinde asıl, geçici faaliyet kurgusunun istisna olduğu anlayışıyla geçici personel ve sözleşmeli personel istihdamına kısmen yer verilmeli, kamu hizmetleri alanında taşeron çalıştırma uygulamalarına bütünüyle son verilmelidir.” (Ramazan Casuk- Mehmet Demir-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com