Advert
Advert
Advert

İş dünyası kıdem tazminatına çözüm arıyor

İş hayatının sorunlarına yönelik çözüm arayışı içinde olduklarını belirten MÜSİAD Bursa Şubesi yönetimi, kıdem tazminatına da çözüm aradıklarını ifade etti.

İş dünyası kıdem tazminatına çözüm arıyor
İş dünyası kıdem tazminatına çözüm arıyor

 BURSA- MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çepni, beraberindeki heyetle birlikte Sosyal Güvenlik İl Müdürü Eran Karaca’yı ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.


 

Çepni ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, ileriki günlerde Şanlıurfa’da yapılacak Genel İdare Kurulu toplantısına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de katılacağını ve bu toplantıda çalışma hayatı ile ilgili konuların görüşüleceğini kaydetti.  


 

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, iş dünyasının önemli bir parçası olduğuna dikkati çeken Başkan Çepni, MÜSİAD’ın da 8 bin 500 üyesi ve bir milyon 500 bin kişilik istihdamı il,e ekonomiye katkıda bulunduğunu ve SGK gibi kurumlarla eşgüdüm içerisinde çalışmalar yaptığını ifade etti.


 

Derneğin, çalışma hayatıyla ilgili konuları bu hafta sonu Şanlıurfa’da yapılacak Genel İdare Kurulu toplantısında masaya yatıracağını bildiren Çepni, “Son dönemlerde önemi ortaya çıkan çalışma hayatımızın iş güvenliği ve iş hukuku konularının masaya yatırılacağını, bu arada işverenin yakinen takip ettikleri kıdem tazminatını da görüşeceklerini belirterek, “Toplantımıza Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Faruk Çelik de iştirak edecek. MÜSİAD’ın tüm şube başkanları ile yaklaşık 700 kadar üyenin katılacağı bu önemli toplantıda, Bakanımızın yanı sıra müsteşar, ilgili daire başkanları ve genel müdürler de hazır bulunacak” dedi.


 

İki günlük programın ilk günü bir çalıştay yapılacağını, ertesi gün de genişletilmiş toplantı gerçekleştirileceğini söyleyen Çepni, “Bu toplantılarda iş hayatının sorunlarına yönelik çözüm arayışımız olacak. MÜSİAD olarak, hem işveren, hem de işçi açısından adilane çözümleri bulmaya gayret ediyoruz. MÜSİAD’ın bu noktada kayda değer çalışmaları var” diye konuştu.


Emeklilikle ilgili soruların cevap bulacağı bir proje hayata geçecek


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa SGK İl Müdürü Eran Karaca ise, kurum olarak MÜSİAD’la işbirliğine hazır olduklarını bildirdi. İş dünyasının kurumla ilgili teşviklerden ve mevzuattan yeterince haberinin olmadığına işaret eden Karaca, bu açığı kapatmak adına eğitim programları düzenlediklerini, bir süre sonra, vatandaşların emeklilikle ilgili sorularına cevap bulacağı bir projeyi hayata geçireceklerini bildirdi.  


 

Ziyaret sonunda MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çepni, Bursa SGK İl Müdürü Eran Karaca’ya MÜSİAD Araştırma Raporları dosyasını sundu.   (Zeki Aras –İLKHA)


MÜSİAD Bursa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!