Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İş bırakma eyleminde başörtüsü düşmanlığı

İş bırakma eyleminde başörtüsü düşmanlığı

Bursa'da çeşitli sendikalara üye öğretmenler, 1 günlük iş bırakma eylemi yaparak 'Başa örtü eteğe ölçü istemiyoruz' yazılı pankartlar taşıdılar.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2014 Perşembe 10:56
İş bırakma eyleminde başörtüsü düşmanlığı

 Bursa’da çeşitli sendikalara üye eğitimciler,  hükümeti ve Milli Eğitim Bakanlığı’nı yaptıkları eylemlerle protesto ettiler.

İş bırakma eyleminde protestocu öğretmenler ‘Zorunlu din derslerine hayır, Başa örtü eteğe ölçü istemiyoruz’ şeklinde pankartlar taşıdı.

1 günlük iş bırakma eylemi kapsamında Bursa’nın çeşitli yerlerinde toplanan ve merkez Osmangazi ilçesinde bulunan Şehreküstü meydanına doğru yürüyen öğretmenler ,AK Parti hükümeti ve Milli Eğitim Bakanlığı aleyhinde sloganlar attı.

 

Şehreküstü meydanında toplanan Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş şube başkanları  ve üyelerinden  oluşan  protestocu grup uzun süre halay çekti ve müdür atamalarına tepki gösteren ortak basın açıklaması yaptı.

 

Eylemcilerin   “Zorunlu din derslerine hayır”, “Başa örtü, eteğe ölçü istemiyoruz.” şeklinde  manevi değerler ile başörtüsü düşmanlığını  ifade eden  pankartları taşıması dikkat çekti. (Zeki Aras/Sezer Özer – İLKHA)


YORUMLAR
  • yorum2014-09-25 11:17:19Cihan Öztürk

    Diğer kamu personelinin yarısı kadar saat çalış, iki misli para al,maaşımız yetmiyor diye yırtındıkça yırtın, terör estir sonrada eğitimciyim diye ortaya çık.Katmerli yuhalanmayı hakediyorsunuz

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com