Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa İRAN'LA TURİZM İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR

İRAN'LA TURİZM İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR

Giriş Tarihi: 1 Mart 2011 Salı 16:20
İRAN'LA TURİZM İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR

İki ülke arasındaki Turizm Ortak Teknik Komite Toplantısı İstanbul’da yapılacak.

v     Türkiye’ye İran’dan gelen turist sayısı 2010 yılında bir önceki yıla göre yüzde 36,28 oranında artış gösterdi.

 

Türkiye-İran Turizm Ortak Teknik Komitesi 03-05 Mart tarihleri arasında Elit World Otel, Taksim İstanbul’da toplanacak. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile İran’daki kamu ve özel sektör turizm temsilcileri katılacak. Toplantının gündeminde; iki ülke arasındaki turizm yatırımları, tanıtma, pazarlama, reklam ve eğitim alanlarındaki işbirliği olanakları yer alıyor.

 

Turizm Ortak Komite Toplantısı’nın ilki Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Kültürel Miras, El Sanatları ve Turizm Kurumu Başkanı Hamid Babaee’nin katılımıyla geçtiğimiz yıl Tahran’da gerçekleştirilmişti.

 

İki ülke arasında gerçekleştirilen bu toplantıların turizm hareketlerine önemli katkısı bulunuyor. Bu çalışmaların da katkısıyla Türkiye’ye gelen İranlı turist sayısı 2009 yılında 1.383.261 kişiyken, 2010 yılında bu sayı yüzde 36,28’lik artışla 1.885.097 kişiye yükseldi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com