Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İran'ın Gemilerini de Engelleyecek!..

İran'ın Gemilerini de Engelleyecek!..

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2010 Salı 14:20
İran'ın Gemilerini de Engelleyecek!..

İşgalci siyonist yönetimin üst düzey bir yetkilisine dayandırıldığı iddia edilen bir haberde işgal yönetiminin İran yardım gemilerinin Gazze'ye yanaşmasını engelleme iddiasında olduğu ifade edildi.

Haberde, işgal devletinin Gazze'ye uygulanan ambargonun hafifletilmesine yumuşak bakmakla birlikte bölgenin ihtiyaç duyduğu maddelerin deniz yoluyla ulaştırılmasına olumlu yaklaşmadığı ve bu doğrultuda İran gemilerinin yanaşmasına da fırsat vermeyeceği dile getirildi.

Siyonist işgal yönetimi İran yardım gemilerinin Gazze'ye yaklaşmasını engellemek amacıyla bu gemilerin Mısır tarafından Akdeniz'e geçmesini engellemeyi hedefliyor. Çünkü gemiler Kızıldeniz yoluyla Süveyş Kanalını kullanarak Akdeniz'e geçip işgalci saldırganların kontrolündeki karasularına hiç uğramadan Gazze limanına yanaşacak. Dolayısıyla işgalci saldırganların bu gemilere engel olması da ancak uluslararası geçiş yollarında veya Mısır karasularında engel çıkarmasıyla mümkün olabilecek. Böyle bir girişim ise işgalci saldırganlar açısından yeni bir korsanlık anlamına gelecek ve İran'ın böyle bir korsanlığa fırsat vermemek için gemileri Devrim Muhafızları'nın himayesinde gönderdiği biliniyor.

Konuyla ilgili haberde siyonist yönetimin İran gemileri dâhil olmak üzere hiçbir geminin Gazze sahillerine yanaşmasına fırsat vermeme kararlılığında olduğu vurgulandı. Fakat işgal yönetiminin bu kararlılığının kendi başının da yeni sıkıntılara maruz kalmasına sebep olacağı tahmin ediliyor.

Siyonistlerin Yediot Aharonot adlı gazetesinde bugün yayınlanan bir haberde İsrail deniz güçlerinin, bölgeye bu hafta sonunda ulaşması beklenen biri İran diğeri de Lübnan'daki Hizbullah tarafından gönderilen iki gemiyi engellemek için hazırlık içinde olduğu ifade edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com