Advert
Advert
Advert

İran'da internete yasak getirildi

İran Yargıtay Başkanlığının, "İslam ahlakına, genel güvenliğe ve İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Humeyni'ye hakaret içeren mesajların yaygınlaştığı" gerekçesiyle, İletişim Bakanlığına 30 gün içinde mobil uygulamalara erişiminin engellenmesi emrini verdiği bildirildi.

İran'da internete yasak getirildi
İran'da internete yasak getirildi

İran resmi haber ajansı IRNA, İran Yargıtay Sözcüsü ve Başsavcı Gulam Hüseyin Muhsini Ejei'nin Yargıtay Başkanı Ayetullah Amuli Laricani'nin emri doğrultusunda İletişim Bakanlığı'na  gönderdiği yazıda,  "İslam ahlakına, genel güvenliğe ve İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Humeyni'ye hakaret içeren mesajların yaygınlaştığı" gerekçesiyle,  whatsapp, viber ve tango gibi mobil uygulamalara erişimin engellenmesi için 30 gün süre tanıdığını duyurdu.


Başsavcı Ejei, İletişim Bakanı Mahmud Vaizi'ye gönderdiği mektupta, mobil uygulamalara erişiminin engellenmesi emrini verdiği bildirildi.

Ejei, mobil uygulamaların en geç 30 gün içinde engellenmemesi durumunda yargının, yasaları ihlal edenlere karşı kanunlar çerçevesinde kararlar  alacağını hatırlattı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ay başında yaptığı açıklamada İranlı bazı dini liderlerden internet ve yeni teknolojiler konusunda daha hoşgörülü olmalarını istemiş, İnternet konusunda muhafazakar muhaliflerle zaman zaman tartışmıştı.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?