Advert
Advert
Advert

İran ve Hizbullah'a Karşı...

Yusuf El Kardavi, İran ve Hizbullah’a karşı birlik olunmasını istedi. Suriye halkına ise ‘yalnız değilsiniz’ mesajı verdi.

İran ve Hizbullah'a Karşı...
İran ve Hizbullah'a Karşı...
Yusuf El Kardavi İran ve Hizbullah'a yüklenerek bölgedeki tüm ülkelerde Hizbullah ve İran'a karşı bir hendekte birleşme çağrısında bulundu.

Şeyh Kardavi Mısır Basın Sendikası'nda düzenlenen Suriye devrimi ile dayanışma festivalinde yaptığı konuşmasında şöyle dedi: 'Bölgedeki tüm ülkelerin İran ve Hizbullah'ın karşısında durması gerekir. Suriye devrimi karşısında aldıkları konumdan ve Beşşar Esad desteklemelerinden ötürü Arap ülkeleri kendilerine karşı birlik olmalıdır.'

Şeyh Kardavi Suriye halkına ise şöyle seslendi: 'Yalnız değilsiniz. Mısır, Suriye iledir. Libya Suriye iledir. Tunus Suriye iledir. Fas, Ürdün; dünyadaki tüm onurlular ve özgürler Suriye halkının yanındadır. Ey Suriyeliler yolunuzda yürüyün ve hakkınıza sarılın. Size parçalanmamayı tavsiye ediyorum. Hepiniz tek bir el olun.'

Şeyh El Kardavi Suriye devriminin kazandığını belirterek kazanmanın prensiplerle olduğuna işaret etti. Ayrıca Suriye devriminden bahsettiğinde Müslüman-Hıristiyan, İslam'a yakın-uzak devrime katılan herkesten bahsettiğini ifade ederek tüm Suriyelileri haksızlığa ve Beşşar Esad rejimine karşı olmada birliğe çağırdı.

Şeyh El Kardavi halkların yöneticilerden daha güçlü olduğunu, Beşşar Esad'ın silahları ve tanklarıyla güçlü olmadığını, bu silahların işin hakikatinde Suriye halkının hizmetinde olması gerektiğini söyledi. Sonra Suriyelileri bu rejime karşı koymanın yollarını öğrenmeye çağırdı.

timeturk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu