Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İran: Tüm gücümüzle Gazze halkının yanında olacağız

İran: Tüm gücümüzle Gazze halkının yanında olacağız

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 08:58
İran: Tüm gücümüzle Gazze halkının yanında olacağız


İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İsrail'in Gazze'deki katliamından daha önemli olanın, dünyanın bu katliam karşısında sessiz kalması olduğuna dikkat çekti.

 İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Siyonist İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar ve özellikle kadın ve çocukları hedef alması hakkında açıklamada bulunarak, Siyonist rejimin, savunmasız Gazze halkına karadan ve havadan yapılan çok yönlü saldırılardan daha önemlisinin dünyanın bu büyük facia karşısındaki sessizliğe dikkat çekti.

 

İran Cumhurbaşkanlığı sitesinde yayımlanan açıklamada, Ruhani’nin “Hükümet ve Dışişleri Bakanlığımız, devrimci bir ülke ve Bağlantısızlar Hareketi Dönem Başkanı olarak tüm gücüyle savunmasız Gazze halkını koruyacak ve destekleyecektir. Tüm gücümüzle Gazze halkının yanında olacağız” ifadelerine yer verdi.

 

Medeni olduğunu iddia eden ülkelerin bu devlet terörü karşısında sessiz kaldığını vurgulayan Ruhani daha sonra, “Siyonist rejim, gerekçesiz bahanelerle bir ailenin tüm fertlerini tank ateşine tutarak paramparça ediyor. Siyonistlerin elleriyle yaptığı bu büyük insanlık faciası hiçbir şekilde tahammül edilir değil. Dünyanın buna verdiği tepkiye baktığımızda maalesef Batılı ülkelerle birçok Arap ve Müslüman ülkenin bu cinayet karşısında sessiz kaldığını ya da tepkilerinin facianın büyüklüğüyle orantısız olduğunu görüyoruz.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

URFA İHH'DAN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com