Advert
Advert
Advert

İntörn doktorlara sertifika verilecek

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından intörn doktorlara yönelik "İş Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.

İntörn doktorlara sertifika verilecek
İntörn doktorlara sertifika verilecek

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinin amfisinde intörn doktorlara “İş Güvenliği Eğitimi” düzenlendi. Beş gün sürecek olan eğitimin sonunda İntörn doktorlara sertifika verilecek.

5 gün sürecek olan ve toplamda 20 saat verilecek eğitim sonunda intörn doktorlara sertifika verilecek. Her branşta uzman kişilerce verilecek olan eğitimde, 19 konu ve 15 eğitimci 5 gün boyunca intörn doktorları bilgilendirecek.

İş Sağlığı Güvenliği Kanunu kapsamında verilen eğitimde genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları, iş kazaları ve meslek hastalıkların sebepleri ve işyerlerindeki riskler, kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri, korunma ve tekniklerinin uygulanması, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı hakkında doktorlar bilgilendirildi.

Aynı zamanda yasal mevzuat ile ilgili bilgiler, işyerinde güvenli ortam ve sistemleri kurma, kişisel koruyucu alet kullanımı, ekranlı ekipmanlarla çalışma, uyarı işaretleri, kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerle ortaya çıkan riskler, temizlik ve düzen gibi konular hususunda bilgiler verildi. (M. Zeki Aygur-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler