Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim İntörn doktorlara sertifika verilecek

İntörn doktorlara sertifika verilecek

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından intörn doktorlara yönelik "İş Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 16:45
İntörn doktorlara sertifika verilecek

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinin amfisinde intörn doktorlara “İş Güvenliği Eğitimi” düzenlendi. Beş gün sürecek olan eğitimin sonunda İntörn doktorlara sertifika verilecek.

5 gün sürecek olan ve toplamda 20 saat verilecek eğitim sonunda intörn doktorlara sertifika verilecek. Her branşta uzman kişilerce verilecek olan eğitimde, 19 konu ve 15 eğitimci 5 gün boyunca intörn doktorları bilgilendirecek.

İş Sağlığı Güvenliği Kanunu kapsamında verilen eğitimde genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları, iş kazaları ve meslek hastalıkların sebepleri ve işyerlerindeki riskler, kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri, korunma ve tekniklerinin uygulanması, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı hakkında doktorlar bilgilendirildi.

Aynı zamanda yasal mevzuat ile ilgili bilgiler, işyerinde güvenli ortam ve sistemleri kurma, kişisel koruyucu alet kullanımı, ekranlı ekipmanlarla çalışma, uyarı işaretleri, kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerle ortaya çıkan riskler, temizlik ve düzen gibi konular hususunda bilgiler verildi. (M. Zeki Aygur-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com