Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'İntihar girişimi toplumsal bir sorundur'

'İntihar girişimi toplumsal bir sorundur'

Batman'da "İntihar olgusunun çok yönlü değerlendirilmesi" konulu konferans verildi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe 17:26
'İntihar girişimi toplumsal bir sorundur'

Batman Bölge Hastanesi çalışanlarına yönelik “İntihar olgusunun çok yönlü değerlendirilmesi” konulu konferans verildi. Bölge Devlet Hastanesi konferans salonunda verilen eğitime hastane personelleri ve yöneticileri katıldı.

İntiharın gelişimi, sebepleri, seyri, bu kişilerin özellikleri, kendileri ve ailelerine nasıl pisikososyal destek verilebileceği ile ilgili önemli konuların işlendiği konferansta aynı zamanda Türkiye geneli coğrafik bölgeler ve Batman özelinde çeşitli istatistiklere de temas edildi.

Konferansı sunan Psikolog Ümit Taş, “Ölümle sonuçlanan intiharlarda erkeklerin sayısı kadınlardan daha fazla olmakla beraber, girişimsel intiharlarda ise kadın sayısı erkelerden daha fazladır. İntihar nedenleri; erkeklerde daha çok ticari başarısızlık ve aile, kadınlarda ise aile geçimsizliği, evlilik problemleri, duygusal ilişkiler başta gelen nedenler arasında yer almaktadır. TÜİK verilerine göre 2014 yılı içinde ölümle sonuçlanan intihar girişimlerinin Batman genelinde 19 kişi olduğu, Batman’ın 2013 yılında Türkiye’de 58’nci, 2014 yılında ise 61’nci sırada yer aldığı belirtilmiştir.” dedi.

İntiharı önlemede aile ve çevre desteğinin çok önemli olduğunun altını çizen Psikolog Taş, ayrıca intihar girişimlerinin kişinin olduğu kadar toplumun da sorunu olduğuna vurgu yaptı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com