Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa İnternette paylaştıklarınıza dikkat!

İnternette paylaştıklarınıza dikkat!

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2010 Cuma 13:38
İnternette paylaştıklarınıza dikkat!

Google CEOsu Eric Schmidtin online verilerin gizliliği konusunda yaptığı son açıklamayı değerlendiren Trend Micro Kıdemli Güvenlik Danışmanı Rik Ferguson, kullanıcıların bilgi güvenliği teknolojilerinden yararlanmalarının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Schmidt, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte, internete bırakılan kişisel verilerin son derece fazla olduğuna dikkat çekerek, insanların günün birinde artlarında bıraktıkları bilgilerden kurtulmak için isimlerini değiştirmek zorunda kalabileceklerini söylemişti.

Buna göre, bugün 10 yaşında internete resim, yazı, mesaj kaydedenler, 20li yaşlarında, örneğin iş ararken, internette bıraktıkları bu utandırıcı ve gülünç izleri silmeye çalışacaklar.

Rik Ferguson, internete girilen bilgilerin silinse de teknik anlamda tam olarak yok edilemediğini, dolayısıyla internet ortamında geçmişi silmenin neredeyse imkansız olduğunu söylüyor: Ne yazık ki çoğu insan, şu gerçeğin farkında değil; herhangi bir bilgiyi online ortama yerleştirdiğinizde, bu bilginin mülkiyetini ve kontrolünü anında kaybedersiniz. Söz konusu bilgiyi herhangi bir kimse indirebilir, saklayabilir ve dağıtabilir; bilgi, artık elinizden çıkmıştır.

Ferguson, web kullanıcılarının önümüzdeki dönemde daha yüksek seviyelerde veri gizliliği talep edeceklerini belirtiyor: Bu sorunu çözmenin en ideal yolu, son kullanıcı olarak kendiniz hakkındaki bilgileri kullanma, kopyalama ya da dağıtma hakkına sahip olacak kişileri yine kendinizin belirlemesini sağlayacak teknolojilerden yararlanmaktır. Böyle bir teknoloji, halihazırda şifreli e-postalarda kulanılıyor. Eminim, insanlar çok yakında bir tür şifreli sosyal ağ talebinde bulunacak, firmalar da bu talebe derhal yanıt verecekler.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com