Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa İnternette egemen olma yarışı hızla sürerken değişik iddialar da gündeme geliyor...

İnternette egemen olma yarışı hızla sürerken değişik iddialar da gündeme geliyor...

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2011 Perşembe 23:06
İnternette egemen olma yarışı hızla sürerken değişik iddialar da gündeme geliyor...

Dev arama motoru Google ile 500 milyon kullanıcısı olan sosyal ağların en büyüğü Facebook arasında son günlerde kıran kırana bir mücadele yaşanıyor. İşte Facebookun Google taktiğinin perde arkası...


Facebook, Googleı karalamak için ajans tuttuğunu kabul etti!

GİZLİ HABER

Daily Maile göre, sosyal ağ sitesi Facebookun patronları Burson-Marsteller adlı halkla ilişkiler (PR) firmasından gazetelere haber sokarak gizli bir kampanya başlatmasını istediler. PR firması da Googleın yeni sosyal ağ hizmeti Social Circle aleyhine felaket tellalığı yapan hikayeler yaymaya başladı.

KARALAMA KAMPANYASI

Karalama kampanyasına yönelik plan ise, Burson Marstellerin ABDde önde gelen mahremiyet savunucularından Christopher Soghoiana Social Circle hakkında bir blog yazmasını istemesiyle ortaya çıkmış. Fakat Soghoian bu olayın arkasında kimin olduğunu bilmek istedi. Burson Marsteller isim zikretmeyi ret edince de onun elektronik postalarını çevrimiçi olarak yayınladı.

FACEBOOK AÇIKLAMA YAPTI!

Bir Facebook sözcüsü ise kampanya ile ilgili olarak Üçüncü tarafların, insanların kendi Facebook hesaplarında bulunan bilgileri kullanmalarını ve toplamalarını onaylamadıklarının doğruluğunu ortaya koymak istedik dedi ve devam etti Kesinlikle bir karalama kampanyası yürütmeyi düşünmedik ve bu yönde bir girişimde bulunmadık. Amacımız, insanların Facebook hesaplarından ya da aldıkları diğer hizmetlerden edinilen bilgilerin Google Social Circles için kullanılmasını onaylamadığının üçüncü kuruluşlar tarafından da teyit edilmesiydi ki nitekim biz de bu amaçla bilgi kullanımını ve teminini onaylamıyoruz. Burson-Marstellerden bu konuya dikkat çekmesini ve bunu yaparken tüm medya kuruluşları ve analistler tarafından bağımsız olarak teyit edilebilecek halka açık bilgileri kullanmasını istedik. Bunlar ciddi konular ve biz de bu konuları daha ciddi ve şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmalıydık.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com