Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya İnternet siteleri yasa tasarısı tamamlandı

İnternet siteleri yasa tasarısı tamamlandı

BYEGM Hukuk Müşavirli Hacı Mehmet Gani, İnternet haber siteleri için düzenlenen yasa tasarısı sevk edilmek üzere olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2011 Çarşamba 22:43
İnternet siteleri yasa tasarısı tamamlandı
Gani, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" projesinin Şanlıurfa'da yapılan "7. Bölgesel Bilgilendirme Toplantısı"nda bir sunum yaptı.


İnternet medyasındaki düzenlemelere ilişkin çalışmaların da son aşamaya geldiğini belirten Hacı Mehmet Gani, internetteki haber siteleriyle de ilgili bizzat kendisinin başında bulunduğu BYEGM Hukuk Müşavirliğinin yasa tasarısı hazırladığına değindi.

Söz konusu yasa tasarısının Meclis'e sevk edilmek üzere olduğunu, hatta basından sorumlu Bakan Bülent Arınç'ında imzaladığını dile getiren Gani, "İnşallah yasa tasarısı bundan sonraki süreçte Meclis'e sevk edilip yasalaşacaktır. Hepimiz açısından internet haber sitelerinin belli kural ve kaideye bağlanması kişisel haklarımızın, şöhretimizin ve temel haklarımızın korunması açısından önemlidir" dedi.

Soru ve cevap bölümünün ardından toplantının ilk günkü oturumu sona erdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com