Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya İnternet Medyası ve Kağıt Gazeteler Kavgası

İnternet Medyası ve Kağıt Gazeteler Kavgası

İnternet Medyası ve Kağıt Gazeteler Kavgası büyüyor!..

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2012 Salı 00:01
İnternet Medyası ve Kağıt Gazeteler Kavgası

Bugün Türkiye'de Ulusal yayın yapan 20 gazetenin ortak bir kararla yayınladığı bildiride internet sitelerini hırsızlıkla suçlarken, internet sitelerinin bunlara cevabı sert oldu.

Gazetelerin ortak imzasıyla yayınlanan bildiride;  "Bugüne kadar bazı internet sitelerinin, gazete içeriklerimizi fikir ve emek hırsızlığı yaparak, pervasızca kullanmakta olduğu kamuoyunca da gözlemlenmektedir. Takdir edileceği üzere; bu durum ciddi emek ve maliyetlerle çıkartılan gazeteler ve gazetelerin internet siteleri aleyhine açık bir haksız rekabet oluşturmaktadır. Bu, aynı zamanda hukuka ve kanunlarımıza aykırı bir durumun ortaya çıkmasına da sebebiyet vermektedir." denildi.

"İNTERNET DÜNYASINI BOĞMA GİRİŞİMİ VAR"

Bu bildiriyi bir televizyon kanalına canlı yayınla bağlanarak değerlendiren İnternethaber'in kurucusu ve İnternet Medyası Derneği Başkanı Hadi Özışık;  "Haber değeri varsa hiçbir güç bunu önleyemez. Bütün dünyada kaynak belirterek haber alışverişi yapılıyor. Haber değeri varsa haberleştirilir. Korsan'a hayır sloganının altına ben de imza atıyorum. Bize hiç davet gelmedi konuşulmadı bile. Kararı kendi başlarına aldılar keşke bize danışsaydılar. Bu kararın altında internet dünyasını boğma girişimi var. Bence çok ciddi yanlış yapıyorlar bu kararın altında kalırlar." yorumunu yaptı.

Gazeteport'un sahibi ve Habertürk yazarı Yavuz Semerci ise bildiriye şu yorumu getirdi; "Bu gazete tirajlarını arttıracak bir uygulama değil. Büyük gazetelerin internet siteleri de bizden haber alıyor. Biz gazete haberlerini kullanmıyoruz." dedi.

Kağıtlara hodri meydan

“Özel haberimiz” dediğiniz haberler var ya. Onların pek çoğu da bizim internette bir gün önce yaptığımız haberlere takla attırılarak yapıldığını söyleyen ROTAHABER Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık; "Yaptığınız haberleri pazarlamak için bile bizlere başvuruyorsunuz. Kullanmamız için her gün mail kutumuza onlarca haber gönderiyorsunuz.
Yazarlarınız, “Benim yazımı da değerlendirin” diye telefonlarımıza sarılıyorlar.

Sözümüz hepinize değil. İçeriğinizi bir gözden geçirin. Gazetecilik mi yapıyorsunuz yoksa kadın bedeni mi pazarlıyorsunuz. Günü geldiğinde nereden ne tür “okuyucu” aldığınızı da gözlerinizin önüne sereceğiz.

Birbirlerinize nasıl trafik verdiğinizi de biliyoruz. Kimi zaman para bastırarak, kimi zaman ikili ilişkilerle elde ettiğiniz sözüm ona internet sayfalarınızın ipliğini de pazara çıkaracağız. Günü geldiğinde bunların hepsi sergilenecek.
Biz Rotahaber olarak, hiçbir sermaye grubu ile ilişkisi bulunmadan, hiçbir parti, cemaat, grup ile göbek bağı olmadan yayın yapmaya devam edeceğiz.

Bu meydan okumanıza biz de alnımız açık bir şekilde “Hodri meydan” diyoruz. Sözünüzde durun" dedi.

Balikligol.com/ ÖZEL HABER


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com