Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya İnternet Habercilerini Neden ötekileştiriliyor?

İnternet Habercilerini Neden ötekileştiriliyor?

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Urfa’yı ziyareti esnasında ve düzenlenen mitingde AKP yönetimi ve milletvekili adaylarının internet haberci mensuplarına yönelik ayrımcı tutumları orada bulunan yerel basın mensupları tarafından protesto edilmiş ve bu protesto ulusal yazlı ve görsel basında yer bulmuştu.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2015 Salı 20:21
İnternet Habercilerini Neden ötekileştiriliyor?


Bilindiği gibi gerek AKP gerekse diğer birçok siyasi parti internet haber sitelerini basın kuruluşu olarak görmemekte ve çoğu kez düzenlenen mitinglerde ve toplantılarda ciddiye alınmamaktadırlar. Oysa herkesin de çok iyi bildiği gibi teknolojiyle birlikte yazılı basın yani gazete satışlarında ki tirajlar taban yapmış ve Urfa’da en yüksek tiraja sahip olan gazetelerin günlük satışı 500 geçmemiştir.

İşte burada internet haber sitelerinin önemi ortaya çıkmaktadır.Çünkü bir gazete günlük 300.500 kez okunmakta biz internet habercilerinin yayınladığı haberler ise günlük 5 ila 6 bin kez tıklanmaktadır.

Demek istediğimz şu ki,vatandaş sabah uyandığında Dünya’da Türkiye’de ve Urfa’da yaşanan tüm gelişmeleri girdiği internet siteleri üzerinden  takip etmektedir. Hal böyleyken siyasi partilerin internet habercilerine yönelik dışlama projelerine anlam vermekte zorlanıyoruz.

Biz internet habercileri olarak diğer basın mensupları ve kuruluşlarından farklı bir tutum ve çalışma içinde değiliz.Diğer kuruluşlar gibi bizlerde eleman çalıştırıyor,haber peşinde koşuyoruz.Ve bu çalışmaları yaparken belli bir finansa ihtiyaç durumun da kalıyoruz. Ama ne yazık ki siyasi partiler bu mağduriyetimizi  görmemezlikten geliyor ve her gün onlarca haber gönderip yayınlamamızı istiyorlar. Bizler her şeye rağmen bize ulaştırılan tüm haberleri yayınlıyoruz.Ama tüm bu fedakarlığımıza karşılık basın açıklamaların da ve düzenlenen mitingler de geri plana atılıyoruz.Ve çoğu kez özellikle de AKP tarafından tehditlere maruz kalıyoruz.

 

Söz konusu ayrımcılığın yolunu açan ve taraf basın mensuplarına ve kuruluşlarına her türlü desteği sağlayan AKP teşkilatını biz haber merkezi olarak bir kez daha buradan protesto ediyor ve diyoruz ki unutmayın ki basının özgür olmadığı ve desteklenmediği toplumlar dayatmalara ve baskılara mahkum kalırlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com