Advert
Advert
Advert

Instagram'da video izleme süresini uzatarak 60 saniye çıkardı, Instagram indir Instagram Nedir?

Bir fotoğraf paylaşım platformu olarak kurulan ve daha sonra yenilenerek video özelliklerini de ekleyen Instagram bundan böyle 15 saniye olan video sürelerini uzatarak 60 saniyeye çıkardı. Instagram'da video izleme süresi uzatıldı. Kullanıcılar artık Instagram'a 60 saniyelik videolar ekleyebilecek.

Instagram'da video izleme süresini uzatarak 60 saniye çıkardı, Instagram indir Instagram Nedir?
Instagram'da video izleme süresini uzatarak 60 saniye çıkardı, Instagram indir Instagram Nedir?

 

Gönderileri yeni bir akış düzeni içerisinde sunmanın planlarını yapan Instagram, bir süredir reklam verenler için devreye soktuğu 60 saniyelik video izleme özelliğini tüm kullanıcıların hizmetine sundu. Mevcut durumda kullanıcıların en fazla 15 saniyeye kadar izleyebildiği videoların izlenme süresinin önemli ölçüde artırılması kullanıcıları bir hayli memnun eden bir gelişme olacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre on altı ay içerisinde video izlenme oranı %40 oranında artış gösterdi. Söz konusu oranın büyüklüğü uygulama içerisinde video içeriklerin ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

Eğer Instagram’a sık sık video ekleyen bir kullanıcıysanız, bundan sonraki süreçte daha uzun hikayeler oluşturarak takipçilerinizle paylaşabileceksiniz. Instagram’da video izlenme süresini 1 dakikaya çıkaran güncelleme Android ve iOS platformları için devreye girdi.

Shiftdelete'in haberine göre kademeli olarak dağıtımı sağlanan güncellemenin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılarla buluşacağını söyleyebiliriz. Yeni güncelleme ayrıca iOS kullanıcılarının birden fazla videoyu birleştirmesini sağlayan çoklu video birleştirme özelliğini devreye sokuyor.

Instagram Nedir? Doğru Olarak Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya dünyasının merak edilen ağır taşlarından instagram ile devam ediyoruz. İlk olarak 2010 yılında bir fotoğraf filtreleme uygulaması olarak iOS platformunda iPhone için çıkan instagram, kısa sürede bir sosyal ağ olup, diğer platformlara da geçiş yaptı. (Android ve Windows Phone)

Dikkat edilmesi gereken ilk nokta! Eğer yanlış veya saçma sapan bir şey yazarsanız (herhangi birisinin fotoğrafına yorum olarak) bu yazdıklarınız silinmiyor. Silinmemesi tamam da aynı zamanda düzeltilmiyor da. Önce bu kuralı oturtalım, ondan sonra instagram kursumuza başlayalım.

Nasıl Kullanırım?


Öncelikle telefonumuzun markasına ya da işletim sistemine göre instagram uygulamasını kuruyoruz. Tabletimize de kurabiliriz tabi ki.

Uygulamayı kurduk, üye olup ya da Facebook ile giriş yapıp bir kullanıcı adı alıyoruz. Facebook ile giriş yaparsak Facebook arkadaşlarımızın İnstagram hesaplarını otomatik olarak takip edebiliriz, ve onlar da bizim İnstagram'a katıldığımızı görebilirler. Bu yüzden en iyisi Facebook ile bağlanmak. Sonrasında ise aldığımız kullanıcı adı daha sonra link olarak verebileceğimiz şekilde bir kullanıcı adı olmalı. instagram.com/webteknocom gibi.

Kullanıcı adımızı aldıktan sonra ilk fotoğrafımızı çektik. Kadrajımız kare. Bu kare olayına alışın. Ona göre selfie çekeceksiniz, biraz mesafeyi uzak tutmanız gerekecek. (bunlar hep bilgi bak)

Kare fotoğrafımızı çektikten sonra ya da galerimizde bulunan bir fotoğrafı seçtikten sonra efektlerin geldiği kısma geçiyoruz. Bu kısım oldukça kolay anlaşılabilen ve efektleri zevkinize göre ya da fotoğrafın ışığına göre ayarlayabileceğiniz bir yer olduğu için burada ayrıntıya girmiyoruz. Çektiğimiz fotoğrafı efektledikten sonra, daha doğrusu filtreledikten sonra fotoğrafa yorumunuzu yazıp paylaşıyorsunuz. Hepsi bu.

Eeee Paylaştık Da Kimse Beğenmedi Duruyor Öyle Ne Ayak?


Kadınsanız yine beğenen çıkar. Fakat erkeksen hiç boşuna beklemeyeceksin. Eş dost beğenir öyle kuru kuru 2-3 beğeni de kalırsın eğer yeniysen. Bu yüzden fotoğrafı paylaştıktan sonra hemen kendi fotoğrafının altındaki yorum yapma kısmına gir ve fotoğraf ile ilgili hashtagleri yazmaya başla. Tabi abartmadan yazmanda fayda var. Örneğin: kendini fotoğrafını çektin (selfie) ve İstiklal Caddesi’ndesin. Hemen fotoğrafın altına yorum olarak; #taksim #selfie #istiklalcaddesi gibi hashtagler yazarsan bu hashtaglerde gezenler tarafından beğeni alırsın. Hashtagleri yazarken birbirleri ile bitişik yazmamaya dikkat et, yoksa deaktif olurlar ve bir işe yaramazlar.

Eğer instagram’ı bu kurallara uygun olarak kullanırsanız sizin için ıssız bir yer olmaktan çıkarak eğlenebileceğiniz bir sosyal medya platformu olduğunu fark edersiniz.

iNSTAGRAM İNDİR!

Instagram, hayatın önemli anlarını çekip paylaşmanın kolay bir yolunu sağlar. Sıradan fotoğraf ve videolarınızı sanat eserlerine dönüştürün ve arkadaşlarınız ve akrabalarınızla paylaşın.
Sadece tanıdığınız kişileri değil, aynı zamanda ilham verici Instagram kullanıcılarını, fotoğrafçıları, sporcuları, ünlüleri ve moda ikonlarını takip ederek dünyayı başkalarının gözünden görün. Instagram'ı her açtığınızda, en yakın arkadaşlarınızın yeni fotoğraf ve videoları ile birlikte

İndirmek için tıklayınız!...

Instagram Nedir Instagram Nasıl Kullanılır Instagram indir Instagram video ekleme Instagrama ne video eklenir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti