Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ‘İnsanlık İçin Hayırlı Ümmet’ Paneli

‘İnsanlık İçin Hayırlı Ümmet’ Paneli

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Yüzakı Derneği ve Altınoluk Dergisi’nin ortaklaşa düzenlediği "İnsanlık için Hayırlı Ümmet " adlı paneli gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2015 Pazartesi 21:19
‘İnsanlık İçin Hayırlı Ümmet’ Paneli


Büyükşehir Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlenen, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşmacılar davetlilere “Hayırlı Ümmet”i anlattı.

Oturum başkanlığını Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren'in yaptığı panelde Altınoluk Dergisi İmtiyaz Sahibi Abdullah Sert, Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan ve Prof. Dr. İrfan Gündüz konuşmacı olarak yer aldı. Kur’ân’ı Kerim’de geçen “Vasat ümmet” ve “Şahit ümmet” kavramları üzerinde duran Abdullah Sert ise, Ümmetin birlik beraberlik içinde, denge unsuru ve odak merkezi olmasının altını çizdi.

Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan ise yaptığı konuşmada, ümmetin “sünnet” üzerine bina edilmesi noktasında önemli tespitlerde bulundu. Ümmetin manevi şahsiyetine leke getirmemesi gerektiğinin altını çizen Çakan, bu konuda her ferdin hassasiyet sahibi olması gerektiğini hatırlattı.

Son bölümde ise Prof. Dr. İrfan Gündüz vakfiyelerden yola çıkarak nasıl bir merhamet medeniyeti olduğumuzu çeşitli örneklerle dile getirdi. Dedelerimizin sosyal hayatta hangi alanda sıkıntı varsa o alanda parti değil vakıf kurmak için dertlendiğini ve harekete geçtiğini ifade etti.

"İnsanlık için Hayırlı Ümmet " adlı panel, İstanbul Ayasofya Tasavvuf Musiki Grubunun konseriyle son bulurken Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı düzenlenen panelden dolayı konuşmacılara teşekkür etti.

 Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından panele katılan davetlilere lokum, hurma ve su ikram edildi.

YORUMLAR
  • yorum2015-01-06 09:12:26Kara

    Sivil toplum kuruluşlarımıza suriyeli mağdur kardeşlerimize yaptıkları yardımlardan dolayı sonsuz teşekkürler

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com