Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık İnsanlığa neler oluyor?

İnsanlığa neler oluyor?

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2010 Salı 11:55
İnsanlığa neler oluyor?

Sağlık personelleri tarafından bulunan bebek, sağlık ocağında ilk tedavisi yapıldı. Sağlık görevlileri durumu polise bildirdi. Polis ekipleri 15 günlük bebeği ambulansla Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdü. Hastanenin Yeni Doğan Yoğun Bakım servisine alınan bebeğin, solunum bozukluğu ve sıvı yetmezliği eksiği olduğu tespit edildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Saygı, bebeğin sağlık durumun iyi olduğunu belirterek, "Sağlık ocağının bahçesinde terk edilmiş halde kundakta bir bebek bulundu. Sağlık görevlileri polis ekiplerine ve112 ekiplerine haber verdi. Polis, bebeği ambulans ile hastanemize getirdi. Bebeğin yapılan ilk müdahalesinde, beslenmesinin yetersiz olduğu ve solunum sorunu yaşandığı tespit edildi. Bu nedenle Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde küvezde tedavi altına alındı. Hastanın ilk tedavisi şuan itibariyle yoğun bakım ünitemizde gerçekleştirilmiş durumda. Bebeğin şuan ki ağırlığı 3 kilo 450 gram. Bebeğin şuan ki ağırlığı kaç günlük olduğu veya neyi ifade ediyor bunu bilmek çok mümkün değil. Çünkü bebeğin kaç günlük olduğunu göz kararı anlayabiliriz. Bebeğin 15-20 günlük civarı olduğunu tahmin ediyoruz. Tabi bebeğin kaç günlük olduğunu da tam bilmiyoruz. 20 günlük olduğunu tahmin ediyoruz. Bundan sonraki süreçte Emniyet teşkilatı, aileyi bulmak için olayı araştırıyor. Ayrıca bizde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne de konuyu intikal ettik. Bebeğin tıbbı tedavisi bittikten sonra Sosyal Hizmetler Kurumu'na verilecek" dedi.
Bu arada, bebeğin kimler tarafından bırakıldığı ve anne ile babasının bulunması için polis çalışma başlattı.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com